Вівторок, 22 травня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

Виготовлення  візи в Міжгір’ї чеські та польські. Звертайтеся за тел.: 0990888640 або 0979971742

Loading...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 866 гостей та відсутні користувачі

Курс валют від НБУ: євро продовжив падіння

Гривня ще більше зміцнила позиції до європейської валюти

На четвер, 17 травня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 26,20 грн/$. Про це повідомляє НБУ.

Таким чином, в порівнянні з попереднім робочим днем курс долара знизився на 1 копійку.

При цьому курс євро знизився відразу на 26 копійок склав 30,88 грн/€.

Читайте також: Яким буде курс долара до 18 травня - прогноз Atlant Finance
Курси валют на 17.05.2018:

100 доларів США - 2620.8170

100 євро - 3088.3708 

100 польських злотих - 720.0846

10 російських рублів - 4.2065

100 швейцарських франків - 2619.0390

100 юанів - 411.0319

Джерело

За даними Державної служби статистики України, середня зарплата українців у 2018 році виросла з 7711 гривень у січні до 8382 гривень у березні – майже на 9%.

Однак якщо у Києві цей показник сягає майже 14 тисяч, то у Тернопільській, Чернігівській та Чернівецькій областях середня зарплата не дотягує до позначки у 6,5 тисячі.

Як випливає з цифр, оприлюднених Держслужбою статистики України, області-лідери за ці три місяці не змінились – мешканці Києва заробляють в середньому 13 388 гривень, Донецької області – 8927, Київської – 8399, Дніпропетровської – 8387, а Запорізької – 8336 гривень. Відносно Закарпаття, то тут середня заробітна плата складає 7487 грн.

Ще один цікавий показник – темпи зростання зарплат у різних регіонах. Найбільший ріст зафіксовано у Києві (14,74%) та на Рівненщині – (13,36%). На 10 і більше відсотків виросли зарплати також і у Запорізькій, Миколаївській та Закарпатській областях.

Інфографіка: 24 канал

Дехто з безробітних не поспішає працевлаштовуватися, отримує допомогу від держави, а при цьому в робочий час займається перевезенням товарів з Польщі.

Про під час прес-конференції на тему: «Ринок праці Львівщини: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Він зазначив, що за останні півтора-два роки на ринку праці суттєво зменшилася кількість осіб, які шукають роботу. Натомість збільшилася кількість робочих місць.

«Колись були проблеми з вакансіями і багато говорили про безробіття. Чи не кожен, хто йшов в політику, обіцяв створити нові робочі місця. Раніше на одне місце претендувало 10 і більше осіб. Зараз на одне місце претендує одна-дві особи, а у Львові вакансій є більше, ніж охочих працювати. Роботодавці створюють багато нових робочих місць», – констатує Василь Барилюк.

Також, за його словами, зменшилася кількість безробітної молоді, хоча цей відсоток – великий.

«Раніше ми мали 60 відсотків безробітної молоді.

І це була найвища цифра серед областей України. Тепер це – 40 відсотків», –каже він.

 

Директор Львівського обласного центру зайнятості зауважив, що дехто з безробітних не поспішає працевлаштовуватися, отримує допомогу з безробіття, а при цьому в робочий час займається, наприклад, перевезенням товарів з Польщі.

«Пошук роботи – це така ж робота, як і інша. Безробітний повинен сам її шукати. З нашою допомогою, але – сам. А він замість цього їде за кордон. Я в робочий час не можу собі дозволити поїхати за кордон. А він їде. У такий спосіб – порушує законодавством», – Василь Барилюк шкодує, що покарати порушника неможливо.

Він пропонує законодавчо запровадити заборону – в робочий час виїжджати безробітному за кордон, якщо він стоїть на обліку в службі зайнятості.

«Це змусить безробітного активніше шукати роботу вдома», – передбачає директор Львівського обласного центру зайнятості.

Але тенденція виїзду на заробітки за кордон прогресує. У Львівській області офіційно працює 60 фірм, які надають послуги з працевлаштування за межами держави.

«Проте офіційна статистика каже, що вони працевлаштували лише три тисячі осіб. Ми всі знаємо, що там працюють понад сотні тисяч, але вони й там працюють нелегально», – Василя Барилюка найбільше обурює той факт, що українці зараз їдуть на заробітки до Росії.

Також, на його думку, українці не хочуть офіційно працювати в Україні через соціальні гарантії.

«Людина відмовляється від офіційної зарплати в 7 тисяч гривень і погоджується на мінімальну зарплату плюс «в конверті», тому що вона отримує субсидії», – вважає він.

За даними Львівського обласного центру зайнятості, у Львові та області роботодавці найактивніше розшукують швачок, водіїв, кухарок, офіціантів, полісменів, двірників, вантажників, бухгалтерів, малярів, столярів.

В Чехії не вистачає робочих рук з України, уряд залучає працівників з Монголії та Філіппін

 

Промислові компанії в Чехії звертаються по допомогу до уряду країни, адже в країні не вистачає робочих рук, і навіть доводиться відмовлятися від великих контрактів.

Наразі йдеться про більше чверті мільйона вакансій. І це при тому, що у Чеській Республіці найнижчий рівень безробіття серед країн ЄС.

Тому компанії намагаються залучити працівників з інших країн світу. За інформацією Торгової палати, наприклад, до Чехії повинні незабаром прибути дві тисячі філіппінців та монголів.

Як відомо, за пропозицією МЗС Чехії уряд вирішив збільшити видачу дозволів на роботу для працівників з України з 9 600 до 19 600 на рік.

Протягом останніх двох років Торгова палата розглянула майже дві з половиною тисячі заявок, поданих компаніями про працевлаштування понад 14 тисяч кваліфікованих працівників з України. Нині лише близько третини з них працюють в Чеській Республіці.

Слід зазначити, що українці лише на третину заповнили й квоту Угорщини для іноземних працівників.

У Чехії найбільше не вистачає кадрів у будівництві, монтажників, прибиральників, помічників у виробництві, сільському господарстві або транспорті.

— Знайти на ринку праці нових співробітників не так просто. На даний час до нас прибула ще одна група робітників з України, ми ними цілком задоволені, - каже глава компанії Abydos Ольга Купец.

Уряд вирішив на початку року продовжити проект для працівників з Монголії та Філіппін.

— Це робоча сила середньої та низької рівня кваліфікації. Монголи могли б знайти застосування на м'ясопереробних комбінатах, адже в Монголії багато пастухів, які вміють працювати з м'ясом, - каже прес-секретар Торгової палати Мирослав Діро. Філіппінці, за його словами, добре володіють англійською мовою, то можуть заповнити вакансії у будівництві чи соціальній сфері.

Наразі для чеських компаній, які змушені набирати іноземців, є лише кризовим рішенням. Адже такий крок приносить їм додаткові витрати - адже змушені власними силами шукати відповідного працівника за кордонами країни.

— Все це змушені роботи через нестачу робочих рук, адже пошук та використання іноземних працівників значно збільшує витрати, - каже Діро. 

У той самий час контролюючі органи в Чехії слідкують, аби не порушувалися права іноземців.

"Роботодавець повинен завжди пропонувати ті самі умови праці як для шукачів роботи з Чехії, так і закордонних шукачів, на основі Трудового кодексу", - зазначають у Міністерстві промисловості та соціальних питань.

При цьому припускають, що рівень безробіття в найближчі місяці в Чехії істотно не зміниться.

У Конфедерації промисловості та транспорту Чехії (AMSP) також заявляють, що допомагають посередникам у пошуку робочої сили за кордоном та слідкують за тим, аби іноземцям сплачували таку ж середню зарплату, як чеським працівникам у певному регіоні країни.

— Цей принцип ретельно контролюється з початку 2017 року. З моменту запровадження безвізового режиму для України загалом було оброблено заявки від більше 3000 осіб, що шукали роботу і 960 - за перші три місяці цього року до, - каже Ева Велічкова,  представник Конфедерації.

За її словами переважна більшість компаній пропонує адекватну заробітну плату всім своїм працівникам. Заробітна плата надається відповідно до посади та досвіду працівника, а не його національності та громадянства.

— Недооцінка працівників є винятком і псує репутацію роботодавців, - додає Велічкова і визнає, що не всі компанії дотримуються такого підходу.

Найчастіше працівники з України отримують мінімальну заробітну плату на підприємствах в Європі, саме це і є основною проблемою для їхнього працевлаштування.

Мінімальна зарплата в Чехії в 2017 році складала 11 000 чеських крон на місяць (близько 410 євро). Мінімальна погодинна ставка дорівнює 66 крон (2,5 євро).

В середньому українці без високої кваліфікації заробляють близько 15 000 крон на місяць - це майже 19 000 гривень.

За офіційними даними чеського статистичного управління, середня зарплата в Чехії в 2017 році складала 27 889 крон на місяць до сплати податків, що за поточним курсом еквівалентно 1070 євро.

Mukachevo.net, Іван Романчук

45_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що уряд працює над монетизацією субсидій на житлово-комунальні послуги. Незважаючи на те що чиновники поки ніяких подробиць не розкривають.

Навіщо потрібні зміни?
Сьогоднішня система нарахування субсидій абсолютно не стимулює їх одержувачів до економії ресурсів, утеплення та покращення енергоефективності будівель багатоквартирних будинків.

- Минулого літа у нас проводили слухання з приводу створення в будинку ОСББ, - розповідає киянин Андрій. - Будинок у нас старий, і половина мешканців - це пенсіонери, які отримують субсидії. Коли мова зайшла про те, що потрібно створити ОСББ, зробити ремонт в будинку, утеплити його цілком, встановити обладнання для економії тепла, то всі пенсіонери хором відповіли, мовляв, ми отримуємо субсидії і нас не хвилює утеплення будинку. Тому все залишилося як є - ЖЕК і ніякого ремонту. В той день я прийняв рішення продавати квартиру в тому будинку і переселятися в нормально утеплений новобуд, де у мене індивідуальний лічильник на тепло, а сусіди будуть більш адекватними.

Щоб простимулювати людей до утеплення своїх власних багатоквартирних будинків, уряд і вирішило ввести монетизацію субсидій. Суть цього нововведення в тому, що людям будуть платити субсидії "живими" грошима (поки не до кінця зрозумілий механізм), а вони вже зможуть прийняти рішення, витратити ці кошти на оплату комуналки зараз або інвестувати їх в утеплення будинку, щоб менше платити в майбутньому.

Як це буде відбуватися?
Уряд збирається діяти методом батога і пряника. З одного боку, будуть постійно зменшувати соціальну норму, згідно з якою нараховують обсяг субсидії. Уже два роки поспіль її знижують 1 травня. Так, в минулому році для тих, хто опалює будинок або квартиру газом, субсидія була зменшена з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі. Також Кабмін тоді знизив нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими або квартирними приладами обліку: з 0,0548 гкал до 0,0431 гкал на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.


За словами кабмінівських чиновників, існують плани до 2019 року скоротити соціальну норму до 4 кубометрів газу на місяць на метр опалювальної площі. Також буде знижена і норма в гігокалорій. Чергове зниження норми - з 5 до 4,5 кубометра. Швидше за все відбудеться в цьому травні. А через рік норму знизять з 4,5 до 4 кубометрів за квадратний метр.

У такій ситуації люди з погано утепленими будинками і квартирами вже в наступному опалювальному сезоні почнуть оплачувати частину платежів за тепло з власної кишені. І багато задумаються про необхідність утеплення будинків. У такій ситуації після монетизації субсидій частина одержувачів держдопомоги переглянуть свою думку щодо утеплення будинків.

Коли почнеться монетизація?
Закон "Про житлово-комунальні послуги" вимагає введення монетизації до 1 січня 2019 року. Уряд обіцяє, що до кінця 2018 сім'ї почнуть отримувати "живі" гроші. Правда, чи можна буде ці гроші використовувати на щось, крім енергомодернізації і оплати комуналки, поки невідомо.

В уряді на сьогодні розглядається два основних варіанти. Перший - створення соціальних карт в державних банках з обмеженими можливостями використання. Отримані "живі" субсидії сім'ї зможуть переводити тільки на оплату комунальних послуг, другий - гроші можна буде пускати в тому числі на енергомодернізації будинків.

В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися

Сьогодні в Україні набере чинності Закон "Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин". Про це повідомляє "Укрінформ".

Цей закон визначає правові та організаційні засади державного контролю, який здійснюється для перевірки дотримання операторами ринку продовольчого законодавства, перевірки кормів, здоров'я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження при ввезенні (пересиланні) таких побічних продуктів на митну територію України.

Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження акта перевірки. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Інспектори Держпродспоживслужби будуть перевіряти згідно з актом перевірки. Цей документ буде публічним, а також матиме вичерпну кількість питань для перевірки.

В свою чергу, недотримання нового закону буде жорстко санкціонуватися. Отже, сума штрафу для юридичних осіб може сягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення.

У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

Законом встановлено відповідальність за правопорушення у сфері безпеки харчових продуктів. Наприклад, порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та / або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя і / або здоров'я людини або тварини, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі шести мінімальних заробітних плат. 

Мобільні оператори можуть запускати 4G з 30 березня

Український державний центр радіочастот готовий до видачі компаніям мобільного зв’язку перших дозвільних документів на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління.

Про це йдеться на сайті центру.

Виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько зазначив, що днями Генеральний штаб ЗС України погодив операторам документи на використання радіочастотного ресурсу. Це дозволило фахівцям держпідприємства завершити роботи із здійснення частотних присвоєнь та видачі дозволів для РЕЗ нового стандарту зв’язку.

"Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним. Тому це приємна новина і для користувачів послуг, які одними з перших отримають переваги сучасної технології – надійний та швидкісний інтернет", – наголосив Вадим Гулько.

Виконавчий директор також відзначив, що після отримання операторами відповідних ліцензій, стане реальністю впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц.

"4G – перспектива не одного дня. Технологія буде впроваджуватись як і 3G – поступово", – додав він.

Раніше повідомлялось, що Vodafone може запустити 4G вже на цьому тижні.

Економічна правда 

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Анекдот дня

Одна жінка викликала слюсаря:
- Розумієте, – каже, – у мене щось
з шафою сталося. Як по
вулиці трамвай пройде, двері злітають
з петель. Може, петлі підварити треба
або зміцнити, або взагалі замінити?
Слюсар зняв туфлі, заліз в шафу і став
чекати трамвая, щоб зрозуміти,
в чому ж тут справа. Звісно, в цей час
заходить чоловік. бачить чоловічі
туфлі, відкриває двері шафи – а там дядько.
- Ти що тут робиш, падлюка ?!
- Не повірите – трамвая чекаю!

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Публікації

Loading...

Ми в соц. мережах

Останні коментарі

 • Карты Плееры другое - Внешние устройства

  Детальніше...

   
 • Каталог - Скоростной режим / The Sims 3: Fast Lane Stuff · Sims 3: В The Sims 3 : Каталог ...

  Детальніше...

   
 • Подскажите пожалуйста потянет ли игры как Sims 3, 4 или Minecraft? дота 2 тоже не комфортно играть, в ...

  Детальніше...

   
 • корни семей кудрявцевых будниковых ярославская область Link: Автор: Luke Scott на 4 :04 патч для sims ...

  Детальніше...

   
 • Название товара: The Sims 4 Limited Edition + Бонус чьим главным достижением в жизни будет освоение навыка ...

  Детальніше...

   
 • 2.Можно спросить о том замужем(женат), встречается ли собеседник с кем то 3. Documents\EA Games\The Sims ...

  Детальніше...

   
 • Сегодня состоялся официальный релиз игры The Sims 4 в России. Что игры, и заблокирована в ней была ...

  Детальніше...

   
 • Игра приобрела популярность благодаря разным городам, новым одеждам, большим Речной Берег) — городок ...

  Детальніше...

   
 • [Mods] The Sims 3 - всякая приятная мелочь, конвертированна я в Sims3Pack * Если объекты не загружаются ...

  Детальніше...

   
 • Браузеры Компьютер, софт - другое - HTML Загрузка файлов - Утилиты к браузерам

  Детальніше...

   
 • в подростковом возрасте. Как мужчине забеременеть от инопланетян в Симс 3? Я даже не могу предположить ...

  Детальніше...

   
 • Код на понижение в этой же карьере выглядит так: careers.demote Astronaut. Наименования Карьера ...

  Детальніше...

   
 • Sims . 4 .Reg.Tools.v2.0 -3DM.exe, переименовал TS4.par - вроде бы помогло, если все эти выше описанные ...

  Детальніше...

Справи призначені на сьогодні

Mihgirjraysud

Прогноз погоди

Каталог
сайтів України

український каталог