Вівторок, 23 липня 2019

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Міжгір'я онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1563528116 864920

Заступник голови Національної поліції України генерал Ігор Клименко представив особовому складу нового керівника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Ним став полковник поліції Андрій Рубель, який до того працював у службі внутрішньої безпеки НПУ.

Сьогодні, 19 липня, в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області заступник Голови Національної поліції України генерал Ігор Клименко представив особовому складу нового керівника.

Т.в.о. начальника поліції Закарпаття наказом Голови НПУ від 18.07.2019 р. призначено полковника поліції Андрія Рубеля.
Полковник поліції Рубель Андрій Миколайович - 1983 року народження, до того працював першим заступником начальника Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Як прокоментував генерал Ігор Клименко, кадрові зміни ініційовано керівництвом МВС та НПУ з метою підсилення керівного складу поліції Закарпаття.

Попередній очільник ГУНП в Закарпатській області полковник поліції Роман Стефанишин наразі перебуває на лікарняному, інформує Відділ комунікації поліції Закарпатської області.

Офіційно: стало відомо, хто очолив закарпатську поліцію (ФОТО)
Офіційно: стало відомо, хто очолив закарпатську поліцію (ФОТО)

 

915952 w 300 300x240

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до положення про військову службу українців у ЗСУ.

Тепер у разі воєнного стану для формування військових адміністрацій в населені пункти відправлятимуть військових із збереженням на службі без виключення зі списків особового складу, йдеться на сайті президента.

Заміщення посад відбуватиметься відповідно до переліку тих, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів та переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військових адміністраціях.

Відрядження військових та їх відкликання відбуватимуться наказами начальника Генштабу. Йому також варто письмово повідомляти про призначення військовослужбовців, відряджених у військові адміністрації. У разі необхідності начальник може відкликати особу, про яку йдеться.

За погодженням з Генштабом відряджених військовослужбовців звільняють з посад у підрозділах і знову спрямовують в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану, завершення виконання завдань, невиконання обов’язків.

Крім цього, формулювання «введення воєнного стану» замінили на «оголошення стану війни». Терміни вислуги для офіцерського складу встановлюють «до дня і часу припинення стану війни».

Тепер військовий зможе отримати вище звання не тільки з урахуванням досвіду служби, але і «рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень, відповідності характеристик посад». При цьому із пункту виключили те, що «переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів».

Курсантів після підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації призначатимуть на посади згідно з отриманою військово-облікової спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються у розпорядження командира військової частини А0515 (Головне управління розвідки Міноборони України).

5py2milicaqpeqkarkckw695 5d2c7cc8445f7 300x157Ситуаційний центр Національної поліції України зафіксував нову небезпечну гру серед підлітків “Зникнути на 24 години”.

Ця інтернет-гра, яка набирає обертів на території країн ЄС, — аналог гри “Синій кит”. Нагадаємо, мета “Синього кита” — довести дітей і підлітків до самогубств…

«Суть цієї гри: дитина повинна зникнути на 24 години, щоб батьки та друзі не могли її знайти, — йдеться у повідомленні поліції. — У разі зникнення вашої дитини — одразу телефонуйте до Національної поліції».

Перша згадка про гру «Зникнути на 24 години» з’явилась в інтернеті ще у 2017 році. Зокрема, в Естонії правоохоронці не раз розслідували «штучні» зникнення дітей. У той час у Київській області «зникло» двоє хлопчиків з різницею в три дні. Дітей знайшли, але волонтери розповідали, що ці зникнення пов’язані саме з цією інтернет-грою… Також у Дніпрі правоохоронці близько семи годин шукали «зниклу» дівчинку. Згодом з’ясувалося, що Аліса Решеткова пішла у магазин. Однак дівчинка зайшла у школу і там заснула … у шафі. Волонтери з’ясували, що перед тим дівчинка посварилася з мамою. Не виключено, що дитина стала учасницею небезпечної гри…

Відомо, що підлітки створюють групу у соцмережах, а після того, як отримують екстремальні завдання, групу знищують… Слід зауважити, що на таких випадках часто намагаються нажитися шахраї — вони зв’язуються з рідними і, представляючись добровольцями, вимагають гроші за пошукову операцію.

121212Компанія “Google Україна” проаналізувала запити українців, які шукали, куди поїхати відпочивати влітку. Дані оприлюднили в офіційному блозі “Google Україна”.

“Ми проаналізували пошукові запити українських користувачів зі словами “отдых в …/відпочинок в …” за останні 3 місяці і з’ясували, про які країни і курорти найчастіше запитують українці у Google”, – ідеться у повідомленні компанії.

Найпопулярнішим в Україні містом для відпочинку виявився Бердянськ, а серед зарубіжних напрямків популярною залишається Туреччина.

Закордонні напрямки

Загалом, трійка лідерів не змінилася з минулого року – на другому місці за популярністю – Єгипет, а на третьому – Болгарія. За ними слідують Грузія і Кіпр. Також, у порівнянні з минулим роком, у першій десятці два новачки: Чорногорія та Іспанія.

Відпочинок в Україні

Щодо топ-10 найпопулярніших україньких місць для відпочинку, то список виглядає так:

Бердянськ

Карпати

Одеса

Кирилівка

Затока

Генічеськ

Лазурне

Крим

Залізний Порт

Урзуф

Нагадаємо, в Україні відпустка стане довшою: її планують збільшити з 24 до 28 календарних днів.

20190713112052 2305 300x220

В Україні запровадять нові дорожні знаки і зелені номери для електромобілів. Верховна Рада ухвалила закон про створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електрокарів.

Верховна Рада ухвалила закон №10405, який запроваджує спеціальні номерні знаки з зеленими літерами і цифрами для електромобілів, а також нові дорожні знаки і штрафи за блокування зарядних станцій для таких транспортних засобів.

Згідно із поясненнями до проекту закону, що його парламентарі ухвалили 11 липня, він має на меті захистити права водіїв електрокарів на доступ до зарядних станцій.

Закон запроваджує нові дорожні знаки: «Для електромобілів», «Крім електромобілів» та «Станція зарядки електромобілів». Власники бензинових або дизельних автомобілів, які займуть місце біля зарядки, сплачуватимуть штраф від 340 до 510 гривень. Інспекторам з паркування нададуть право в такому випадку затримати автомобіль порушника, зокрема за допомогою евакуатора.

Щодо кольору номерних знаків, то автори повідомляють, що такі номери (з цифрами та літерами зеленого кольору) використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великій Британії та низці інших країн.

Автори законопроекту зазначають, що станом на перше червня в Україні зареєстрували понад 25 тисяч електромобілів та гібридів, що на 56% більше, ніж торік.

Закон набуде чинності з 1 січня 2020 року у випадку, якщо його підпише президент України.

sdsd5555 big

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про місцеві вибори", "Про Центральну виборчу комісію" і "Про Державний реєстр виборців". Він складається з трьох книг - загальні засади проведення всіх виборів, загальнонаціональні вибори (президентські та парламентські) та порядок проведення місцевих виборів.

Як пояснював керівник робочої групи, що працювала над проєктом кодексу, Олександр Черненко, Виборчий кодекс визначає, що партійний з'їзд за присутності не менш як 200 делегатів затверджує загальнодержавний виборчий список і висуває кандидатів у депутати. Цей список має бути поділений на 27 регіональних списків відповідно до кількості виборчих регіонів. При цьому кожен кандидат має бути віднесений як до загальнодержавного, так і одного з регіональних округів. За кожним із регіональних округів має бути закріплено не менше п'яти кандидатів. Їх черговість у загальнодержавному та регіональних списках також визначає з'їзд.

Партія може звернутися до Центральної виборчої комісії щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата не пізніш як за 20 днів до дня голосування.

Аналогічно до норм чинного виборчого законодавства, черговість партій визначається їх порядкових номером, визначеним ЦВК під час жеребкування. Порядковий номер в офіційному переліку не може бути змінений.

В ухваленому кодексі зазначається, що партіям, які мають фракції в поточному скликанні Верховної Ради, надається пріоритетне та гарантоване право на представлення однієї особи у виборчих комісіях. Усі інші партії, які зареєстрували кандидатів, подають своїх представників і їх визначають уже шляхом жеребкування.

Закордонні дільниці так само формуються партіями. У випадках, коли партії недостатньо подали кандидатів, участь у формуванні закордонних дільниць може брати Міністерство закордонних справ.

На виборчому бюлетені буде вказано назва виборів, номер виборчого округу або регіону, три "віконця" для цифр з трафаретами, куди виборець вписуватиме номер партії, за яку він хоче проголосувати. У бюлетені зазначається порядковий номер партії, за яку виборець віддає голос. Нижче за бажанням громадяни можуть вказувати номер кандидата, якого хочуть підтримати виключно від тієї ж партії, за яку голосують. Виборець не може вписати кандидата від іншої партії. Якщо виборець не заповнив це поле, значить, він погоджується з тим порядком кандидатів, який запропонувала партія. Передбачається, що кабінка для голосування буде обладнана стендами із зазначенням номерів усіх партій, а також кандидатів від конкретної партії в певному регіональному списку.

Бюлетені визнаються недійсними, якщо на них не вказано номер партії, яку підтримує виборець, або вписаний неіснуючий порядковий номер партії.

Підраховуючи голоси виборців, дільничні виборчі комісії, перш за все, визначають кількість голосів за кожну партію. На наступному етапі, згідно із Виборчим кодексом, відбуватиметься підрахунок голосів за конкретних кандидатів у списках кожної з партій. Після завершення процесу підрахунку ДВК складають протокол.

Далі ДВК мають вирахувати виборчу квоту (“ціна мандата”) — кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата при встановленні результатів виборів. Виборча квота обчислюється як ціла частина результату ділення загальної кількості голосів, поданих на підтримку усіх партій, на загальну кількість депутатських мандатів, що дорівнює кількісному складу Верховної Ради або відповідної обласної, міської ради.

Після цього для визначення кількості мандатів, отриманих “прохідними” політсилами в регіонах, комісії ділять кількість голосів, відданих за кожну з них, на “ціну мандату”. Ці мандати в регіонах розподіляються між тими кандидатами, які набрали в регіональному списку найбільше голосів у відсотках. У випадку якщо виборці не підтримали конкретних кандидатів, а проголосували винятково за партію, то мандати розподіляються в затвердженому партією порядку.

Результати виборів встановлює ЦВК. На підставі протоколів, які приходять із ДВК, комісія рахує, перш за все, скільки голосів набрала кожна партія. Партії, що подолали прохідний бар'єр по всій Україні, беруть участь у розподілі мандатів.

Ухвалений Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на наступних чергових виборах.

Як повідомлялося, проєкт Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1), ухвалений 7 листопада 2017 року у першому читанні.

29 травня 2019 року профільний комітет ВР рекомендував парламенту розглянути проєкт Виборчого кодексу в другому читанні.

Народні депутати понад місяць розглядали поправки до кодексу, яких було внесено 4568. За словами Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Виборчий кодекс - наймасштабніший законопроєкт парламенту VIII скликання.

333333

Вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв. 

В Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра – більшість вступників мають подавати їх в електронній формі через власні кабінети на сайті. 

Можливість подання заяв була відкрита сьогодні, 10 липня. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України. Ч

«Хочу звернути увагу всіх вступників: після подання першої заяви в електронному кабінеті вже нічого, жодні дані, змінити не можна. Тому перед поданням першої заяви вступник повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію», – наголосив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров. 

Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. 

На контракт можна подати будь-яку кількість заяв. Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви. Загалом є 2 опції: на бюджет, а в разі не отримання рекомендації також на контракт; виключно на контракт. «У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов’язково обирає її пріоритетність – від 1 до 7, де 1 – це найвища пріоритетність, а 7 – найнижча. Таким чином він позначає, на які конкурсні пропозиції у яких вишах хоче вступити найбільше – їм треба присвоїти найвищі пріоритетності, а які є менш бажаними – для них вказуються нижчі пріоритетності», - йдеться у повідомленні.

«Пріоритетність потрібна для того, щоб алгоритм адресного розміщення держзамовлення «розумів», у якій послідовності треба розглядати заяви вступника. Розглядаються абсолютно всі заяви. І на порядок цього розгляду впливає лише обрана пріоритетність – більше нічого. Ні час подання, ні розмір конкурсного бала на це не впливають», – зауважив Шаров. 

Якщо вступник анулює заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. 

«Важливо, що після подання заяви змінити пріоритетність вже неможливо. Водночас, якщо заява з пріоритетом ще не зареєстрована в закладі, то вступник може її скасувати та подати замість неї нову. Але якщо заява вже зареєстрована, то в разі її скасування вступник втрачає пріоритет без можливості його поновлення», - йдеться у повідомленні. 

Відслідкувати увесь процес проходження своєї заяви вступник може через її статус, який змінюватиметься в електронному кабінеті. Є невеликий відсоток вступників, які подають заяви в паперовій формі до приймальних комісій вишу.

ОСТАННІ НОВИНИ

ВІДЕО НОВИНИ

Останні коментарі

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах