Неділя, 18 березня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

Виготовлення  візи в Міжгір’ї чеські та польські. Звертайтеся за тел.: 0990888640 або 0979971742

Loading...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті один гість та відсутні користувачі

20180317135146Як повідомляє Закарпатський обласний центр з гідрометеорології, цієї ночі та вранці 18 березня у краї слід очікувати на складні погодні умови. Очікуються сильні дощі, з переходом у мокрий сніг та сніг. У горах йтиме сильний мокрий сніг, у східних та центральних районах Закарпаття можливе навіть припинення руху транспорту на дорогах, очікують 3-ий "червоний" рівень загрози.

Температура повітря знизиться: вночі буде до 2-7° морозу, у горах місцями 10-15° морозу. Завтра вдень навіть у низинних районах прогнозують не вище 2° тепла.

http://prozahid.com/

630 360 1520612469 5892Укрінформ розповідає про низку унікальних святинь, які відвідують паломники різних конфесій

Це монастирі, про які писали ще в древніх літописах або які створені не так давно, але заховані в горах, куди часто нема навіть під’їзду, а ченці самі на гору воду носять. І люди їдуть до них поради спитати чи настанови та подивуватися їхньому подвижництву… Також у цьому переліку храми, де зберігаються мощі місцевих святих чи унікальні ікони, які малював, вважають, своєю рукою євангеліст Лука. Або унікальні місця Богоявлення – як монастир Джублик, де двом дівчаткам на початку 2000-х явилася Матінка Божа, тепер тут діє монастир і проща. Є у краї (на Мукачівщині та Свалявщині) низка сіл, де люди випадково знаходили всередині в розрубаних деревах випалені невідомо як і ким хрести (їх називають нерукотворними і їх можна побачити у храмах, по яких розібрали ці дерева). А що у піст паломництво до таких місць стає особливо популярним, то ми й спробували створити добірку унікальних паломницьких місць Закарпаття і детально розповісти про те, де і як на Закарпатті люди Бога шукають.

І В ПРАВОСЛАВНИХ, І В КАТОЛИКІВ – СВОЇ СВЯТИНІ

- Паломництво – це відвідання конкретних місць, які пов’язані з почуттями вірників. На Закарпатті, краї багатонаціональному, таких місць є багато – і перевага краю у тому, що тут є святині для представників різних конфесій, - говорить про особливість краю в сенсі паломницького туризму експерт із закарпатського туризму Федір Шандор. – Якщо йдеться про православних – то це місця подвижництва святих (як Свято-Миколаївський монастир в Ізі, заснований преподобним Олексієм Карпаторуським), монастирі, церкви з іконами, що мироточать – як Чумальово, наприклад, Мукачівський жіночий монастир, де зберігаються мощі древньоруського печерника святого Мойсея Угрина. Якщо мова йде про греко-католиків – це унікальний монастир Джублик на Іршавщині, де, за переказами, Богородиця з’явилася двом дівчаткам на початку 2000-х. Для греко-католиків Закарпаття цікаве також тим, що цей край дав вірникам блаженного мученика Теодора – святого, якого визнали таким за служіння на Закарпатті у ХХ столітті, мова про владику Теодора Ромжу. Для римо-католиків такою святинею є костьол у Виноградові з мощами Яна Капістрана – це католицький святий часів Середньовіччя, який є символом боротьби за чистоту католицької віри з турками-османами та сектантами.

Урочище ДжубликХрам УГКЦ у Джублику

Також на Закарпатті традиційно влаштовують прощі – у православних монастирях Бороняви та Мукачева, є хресні дороги – найвідоміша проща із Львівщини до монастиря Джублик, також популярна серед місцевих греко-католиків - до василіанського монастиря св. Михаїла в угорському містечку Маріяповч (це, до речі, одне з найпопулярніших для прочан місць у Західній Європі, раніше було центром греко-католицької єпархії, до якої входило й Закарпаття).

Звісно, на Закарпатті нема таких релігійних центрів, як Почаїв на Тернопільщині. Але в доброму розумінні – нам того й не треба, бо фішка, так би мовити, Закарпаття в сенсі релігійного туризму – те, що тут Бог відчувається 365 днів у році, це край богобійних людей, і служіння Богові тут - спосіб життя. Це вражає туристів дуже сильно.

Експерт із туризму, директор порталу Турінфоцентр Закарпаття Олександр Ковалькаже, що коли розглядати паломництво як вид туризму – то на Закарпатті ця ніша, загалом, не дуже заповнена.

- Якщо говорити про систему, то швидше від нас їдуть ніж до нас – тобто, закарпатці, народ богобійний, самі їздять як паломники більше, ніж приїжджає до нас вірників – причому, закарпатці їздять переважно за межі області, бо про свої святині мало знають. Можливо тому, що мало інформації, можливо, своє не так цікавить, як у сусідів, чи може нам самим духовності не вистачає. Бо ми часом готові не працювати у свято, але йти до храму від того швидше не будемо. Тому і про святі місця на своїй землі мало знаємо. Але те, що в сенсі туризму з паломництвом на Закарпатті треба працювати – безумовно. Це нішевий різновид туризму, не масовий. Але він є. У нас видано путівник-довідник "Монастирі Закарпаття", його можна брати за основу та планувати власний тур – якщо бажаєте. Є кваліфіковані гіди при єпархіях, які можуть надати необхідний супровід. Тобто, при бажанні можна собі такий тур сформувати. З іншого боку, наші храми по-різному інтегровані в індустрію масового туризму. Відомо, наприклад, про проблему з відвідуванням церкви у селі Ужок – вона є об’єктом нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, але організованим групам туристів туди потрапити складно, бо місцева релігійна громада не зацікавлена у роботі з туристами.

3223Ізянський Свято-Миколаївський монастир

ЗАКАРПАТСЬКЕ СЕЛО, ЯКЕ ДАЛО ПОНАД ПІВТОРИ СОТНІ СХИМНИКІВ

Ну, а поки пересічні туристи думають, варто чи ні шукати Бога саме на Закарпатті, паломники, тобто, церковні люди, їдуть сюди спеціально в конкретні монастирі, вклонитися конкретним святиням краю. Якщо мова йде про православних вірників, то їх на Закарпатті найчастіше супроводжує Вікторія Кліментьєва — одна з небагатьох сертифікованих паломницьких екскурсоводів краю.

- Закарпаття – це благодатний край для паломництва православних вірників, у нас велика кількість православних храмів, а крім того, діє понад 50 монастирів. На такій малій, порівняно, території, як Закарпаття – це досить багато. Тому Закарпаття таки справді популярне у паломників. Є наразі дві їх категорії – це просто туристи, які шукають зустрічі з духовним або прагнуть духовного спокою для своєї душі, та зовсім інша категорія людей – це церковні люди, які чітко знають, куди вони хочуть потрапити й навіщо. Найпопулярніші місця для православних паломників це Мукачівський Святомиколаївський, Святої Трійці Кириломефодіївський монастир в с.Драчино, Покровський монастир в с.Ракошино, обовязково відвідують паломники храм у Малій Угольці (на місці давнього монастиря, який згадується в древніх літописах, заснований біля гори Заневки учнями св. Кирила та Мефодія). Та й загалом, долина ріки Тереблі, що охоплює Хустський та Тячівський райони, має кілька православних монастирів — у селах Драгово, Чумальово, Углі, Малій Угольці, Колодному та Тереблі. Ці місця вважаються закарпатською цитаделлю православ’я, до якої зараховують і розташовані не так далеко інші чотири монастирі, що в селах Копашново, Іза-Карпутлаш на Хустщині, Грушово та Бедевля на Тячівщині. Ще одним особливим місцем, куди насамперед просять відвезти їх вірники – є Свято-Миколаївський монастир в урочищі Іза-Карпутлаш, заснований преподобним Олексієм Карпаторуським (тут зберігаються його мощі, а його подвижницька історія пов’язана із періодом гоніння за віру й так званих Мармарош-Сиготських процесів). Є у нас монастирі, які служать за Афонським уставом, наприклад, Хустський монастир св. Пантелеймона.

Свято-Троїцький Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, Драчино Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/315502_monastyr-drachino.htmСвято-Троїцький Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, Драчино

Майже кожен монастир має свою святиню. Якщо йдеться про мощі, то найбільш знаний із закарпатських православних святих – це преподобний Олексій Карпаторуський (мощі зберігаються в с. Іза Хустького району, в місцевому монастирі, де він за життя був настоятелем), його канонізували в 2001 році, називають апостолом Закарпаття: він навертав до православ’я, був гнаний за віру, відбував покарання в тюрмі. До нього вірні йдуть за зціленням духовним і тілесним, вважається (у монастирі ведуть лік таким дивам), що його мощі мають благодать допомагати іншим – у хворобах, важких життєвих ситуаціях. Інший святий, який просяяв також на Закарпатті в ХХ столітті – це Йов Угольський, старець, архімандрит, був ігуменом у кількох монастирях краю, його мощі зберігаються в храмі в Малій Угольці, до них вірні приходять із молитвами про зцілення. Саме Йову Угольському належить відома фраза про те, що колись чаші для причастя були дерев’яними, а люди золотими, а тепер – навпаки.

До слова, обидва закарпатські православні святі – із села Іза Закарпатської області, відтак це село називають «селом святих», за свідченнями, в першій половині ХХ ст. з Ізи вийшло понад 160 ченців.

НЕРУКОТВОРНІ ХРЕСТИ, ЯКІ Є ТІЛЬКИ НА ЗАКАРПАТТІ

Серед закарпатських ікон, які особливо шанують паломники, - Богородичний образ «Солодке лобзання», який є у монастирі в с.Чумальово. А ікона Божої Матері «Скоропослушниця», що у монастирі в Домбоках, вважається однією з мироточивих, особливо сильно миро стікає з ікони, коли в світі відбуваються скорботні події. У Бедевлі, в монастирі є Богородична ікона, начебто написана Євангелистом Лукою, вважається, що це точний список, а ще тут є незвична ікона Хрещення Господнього, яка проявилася на світській картині з пейзажем у мирян. Вони після цього передали її монастирю.

За словами Вікторії, паломники, що їдуть до православних святинь Закарпаття – це вірники обізнані, вони вже відвідували святі місця у країні, зокрема, українські Лаври. Але їх ці закарпатські маленькі монастирі вражають.

- Найперше тим, що вони розташовані в горах, не всі навіть мають воду, там мало ченців, але постійно ідуть богослужіння. Паломників вражає життя ченців, те, як люди тут Богу служать, з якою відданістю і самопожертвою. Для паломників у деяких монастирях передбачені готелі, де можна з благословення настоятеля пожити тиждень. Це дає унікальну можливість, особливо під час посту, коли люди приїжджають і тиждень відвідують богослужіння разом із монахами в храмі. Такі послуги доступні, наприклад, в Грушові та Ракошині, Мукачівському, Свалявському, Чумальовському, Липчанському монастирях, в Малій Угольці.

Фіксованої плати за проживання тут нема, практикують пожертви. Більшість паломників на Закарпаття – із Запорізької, Миколаївської, Вінницької, Київської областей, Одещини, досі є навіть кримчани. А загалом такі паломницькі тури організовують на тиждень або два. Але буває, що люди хочуть приїхати навіть на один день. І за такий короткий час все одно є змога доторкнутися Божої благодаті, якою наповнені наші храми та скити.

Іще варто сказати про унікальні як їх називають — нерукотворні — хрести, які знаходили і досі знаходять на Закарпатті. Складно пояснити, як вони виникають, наразі у теологів нема єдиної версії. Але факт, що ці хрести проявляються тільки тут — на інших теренах країни є відбитки на дереві образів святих, Богоматері, а хрести — тільки у нас. Власне, остання така знахідка була у 2009 році на Свалявщині. Тоді у лісі рубали дерева, і один бук ніяк не могли звалити. Потім дерево таки спиляли, але як тільки колоди з нього закинули в кузов машини, вона перевернулася. Зрештою, ці дерева попиляли і один чоловік почав топити ними грубку, і в нього на хаті зірвався димар. Понівечену грубку розібрали, а в ній знайшли незгорілу колоду, коли її розколи, всередині знайшли нерукотворний хрест. Одна частина цієї колоди зараз зберігається у православному соборі на площі Федорова в Мукачеві, іншу возили по країні, і на Закарпаття вона так і не повернулася. Є такі нерукотворні хрести ще в деяких храмах краю, зокрема, на Хустщині.

У ЧАСИ ГОНІННЯ СОВІТІВ ВІРНИКИ ЗБЕРЕГЛИ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКІ СВЯТИНІ

Про греко-католицькі святині Закарпаття нам розповів владика Ніл, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

- Якщо згадувати про монастирі, то для наших вірників дві твердині є знаковими. Найперше – храмовий комплекс в урочищі Джублик в Іршавському районі. У 2002 році двом дівчаткам на цьому місці з’явилася Богородиця, згодом вони також бачили Ісуса та святого Йосипа. Відтак на цьому місці звели храм, воно стало паломницьким центром. З 2004-го року від Львова до Джублика проклали Хресну Дорогу Єдності. Зараз це місце паломництва має навіть свій сайт, тут в окремому розділі пишуть свідчення Божої присутності в цьому місці, яку сподобилися спостерігати вірники.

Влітку, у серпні перед святом Успіння Богородиці, до Джублика є проща – на неї сходяться до 20 тисяч вірян за словами владики Ніла. Інший великий відпуст проводять на Трійцю у Свято-Миколаївському монастирі отців василіян, це одна з найбільших прощ на Закарпатті, яка збирає до 30 тисяч вірян.

Мукачівський Святомиколаївський жіночий монастирМукачівський Святомиколаївський жіночий монастир

Також дуже багато людей прагнуть потрапити на свято блаженного священномученика Теодора, на його честь служать службу в Ужгороді в кафедральному соборі – то остання неділя жовтня на свято Христа-Царя. Улітку 28 червня на свято перенесення мощей блаженного Теодора-мученика в Духовній академії в Ужгороді, яка названа на його честь, відбувається вшанування. Тобто, маємо два великі свята на його честь, - каже владика Ніл.

Згадуючи про ікони, владика Ніл зачіпає історію однієї з найбільш цінованих, але, на жаль, утрачених святинь для греко-католицької церкви – мова про Мукачівський жіночий монастир, де до середини ХХ століття отців василіяни зберігали чудотворну ікону Богоридиці, одну зі стародавніх грецьких ікон. Коли твердиню від них було забрано, отці сховали ікону, і зараз у монастирі тільки копія цього образу, а сама чудотворна ікона зберігається також у Мукачеві - у новому монастирі, який заснували отці василіяни в цьому місті нещодавно. Цю ікону місцевим вірникам подарував Папа Пій ХІ для Мукачівської єпархії – цим позначалося, що Мукачево стає центром єпархії, бо колись нашим центральним містом було Маріяповч, яке з часу утворення нового кордону в середині ХХ століття стало закордонним і недоступним для вірників.

Боронявський монастирБоронявський монастир

Ще одна дуже велика святиня зберігається на Хустщині – це ікона Пресвятої Богородиці в Боронявському монастирі. Згідно з монастирською хронікою вперше про чудотворну ікону Боронявської Божої Матері йде мова у записах від 1785 року. Натхненний народним переказом про об'явлення Матері Божої неподалік боронявської василіянської чернечої обителі о. Йоаникій Базилович, пізніше протоігумен і перший історик Срібної Землі, намалював ікону Пресвятої Богородиці Одигітрії. Він передав на полотні Матір Божу так, як її споглядали очевидці, що переповіли бачене під присягою ієромонахові. На празник Благовіщення 1785 року о. Й. Базилович передав цю ікону Пресвятої Богородиці в обитель, де її посвятили і встановили на іконостасі у монастирській церкві. За чудотворні зцілення цю ікону було визнано "благодатною", згідно з декретом Папи Лева ХІІІ на початку ХІХ ст. її було короновано, а монастиреві надано дозвіл на проведення відпустових свят тричі на рік: на Благовіщення, св. пророка Іллі і Воздвиження Чесного Хреста. З того часу на багатолюдні відпусти з усіх сторін краю і далеко з-за його меж у Бороняву йшли українці, мадяри, чехи, словаки, румуни, щоб вимолювати перед небесною ненькою полегшення у життєвих негараздах, зцілення з тілесних і душевних недуг.

Ікона УГКЦМукачівськаІкона Пресвятої Богородиці

У роки панування радянської влади в Україні, коли всі василіянські чернечі осередки, в тому числі і Боронявський монастир, як і греко-католицька церква краю були ліквідовані, Боронявську чудотворну ікону Божої Матері зберігали побожні жителі Закарпаття.

8 квітня 1991 року чудотворну ікону було урочисто перенесено з міста Хуста до монастирської церкви Боронявської василіянської обителі. З того часу відновилися багатотисячні паломництва до Боронявської Пресвятої Богородиці.

Маємо й порівняно нову святиню – у Горянській ротонді, яка відноситься до часів, коли було збудовано Софію Київську, а в ній маємо копію ікони, біля якої постійно молиться папа Франциск – «Спасіння римського люду». Її нам передав папа Бенедикт ХVІ, особисто благословив, і маємо щомісячне паломництво до неї.

ХТО ЗА ЗЦІЛЕННЯМ, ХТО ЗА МАТЕРИНСТВОМ

Ну, а насамкінець розповімо кілька історій, пов’язаних із паломництвом на Закарпатті. Як правило, саме такі історії, що передаються в середовищі вірників, стають спонукою до паломництва. А що вже шукає кожен із нас у таких місцях (чи то зцілення, чи благодаті, чи миру для душі) – то справа індивідуальна. Як і свої у кожного відчуття Бога, його присутності в таких місцях. Власне, нині в мережі можна знайти сотні таких оповідок – у відкритих церковних групах, на форумах чи просто на сайтах монастирів, де є святині. Відтак їх не переповідатиму, а розповім ті, які чула сама з вуст добрих знайомих.

Власне, кілька таких історій із власного досвіду роботи з паломниками розповіла пані Вікторія Климентьєва

- Коли людина стикається із незвичними речами – це обов’язково залишає слід у її душі, - каже Вікторія. – Це те, що називається «душі торкнулась Божа благодать». У мене якось були туристи в Мукачівському жіночому монастирі, я розповідала їм про архімандрита Василя Проніна (відомого старця, до якого в ХХ столітті їхали з усіх усюд), і до мене підійшла жіночка років 60-ти, москвичка, вона була дуже вражена, бо пригадала, що колись вже тут бувала і розмовляла з цим старцем. Вона бувала на Закарпатті студенткою, на якійсь екскурсії їх привели в монастир, і там відбулася її зустріч зі старцем. Він тоді розповів їй, як пройде її життя. І вона щойно тепер оце побачила його на меморіальній дошці в монастирі і пригадала все це – і старця, і те, що він їй сказав, і що це було тут, у Мукачеві, і що його слова справдились. Вона розплакалася – настільки була вражена. Ця жінка була нецерковною людиною, для неї це було чимось непояснюваним.

Ще пригадую одну з перших паломницьких поїздок — у мікроавтобусі з нами їхала жінка, яка майже ні з ким не розмовляла, їхала вперше з цією компанією. У неї була важка хвороба, здається, цукровий діабет, і вона зцілилася біля мощей Йова Угольського. Про це вона розповіла пізніше, коли приїздила, а їздить тепер щороку з подячними молитвами.

З цим святим пов'язана ще одна історія — моєї колеги. Ця жінка давно їздить у паломницькі тури, возить людей — і по країні, й за кордон. І вона завжди розказувала, що у важкі періоди життя їй снився старець, а після цих снів усе налагоджувалося. Вона церковна людина, знає святих і мучеників, та ніяк не могла зрозуміти, хто цей старець, — він ні на кого не був їй схожий. А потім побачила фото Йова Угольського і зрозуміла, що то він їй снився усе життя.

Ще одна знаменита історія - про зцілення біля ікони, яку знають усі на Закарпатті. Сталося це в Мукачівському святомиколаївському монастирі — черниці помітили, що до ікони “Всецариця” щовечора на служби ходить жінка і ридма ридає. Через кілька тижнів вони підійшли до неї спитати, що ж у неї трапилося, жінка сказала, що їй поставили страшний діагноз, від якого людина згорає за два місяці. Та жінка ще певний час ходила на вечірні, а потім зникла. А через довгий час прийшла знову, вже усміхнена. Вона розповіла про своє дивне зцілення — і що цікаво, лікар, який її вів, після того випадку став священиком. Він дотепер п’ять днів на тиждень працює хірургом в онкології, а два дні служить Богу в храмі при лікарні.

А насамкінець поділюся з вами двома історіями про дароване Богом материнство — адже відомо, що нині до святих місць часто їдуть жінки, які прагнуть відчути щастя материнства, але не мають такої можливості – у силу різних причин.

Якось знайома гід розповіла про одну зі своїх постійних туристок. Свого часу ця жінка приїжджала на Закарпаття до настоятеля Ракошинського монастиря о.Митрофана, і ось через шість років попросила знову відвезти її у цей монастир до отця. Уперше та жінка приїздила до нього з дочкою – за благословенням їй на материнство, бо донька довгий час жила у шлюбі, та вони з чоловіком не могли мати дітей. Хтось їм порадив звернутися до отця Митрофана, і так вони приїхали в Ракошинський монастир, ходили на служби, молилися. І за якийсь час після цього таки сподобилися стати батьками. І от щаслива бабуся, перебуваючи знову на Закарпатті, захотіла приїхати до настоятеля й подякувати. Приїхала, стала в чергу, а він її упізнав, підійшов, питає, мовляв, як донька. То щаслива бабуся підійшла до нього, низько вклонилася і подякувала отцю, що з його благословення донька з чоловіком за шість років народили… дев’ятьох дітей. «У нас дві трійні було, а потім ще троє! - щиро розповіла жінка. – Бог дає, а ми приймаємо!» Священик зовсім не здивувався на її слова, мовляв, у Бога все можливо.

Але знаю й іншу історію. Її розказала мені добра знайома нашої сім’ї. Вона про те, як ця жінка з колегою ще за радянських часів відвідувала Йова Угольського. «Про старця ішла слава, як про прозорливого, і ми пішли до нього кожна зі своїми питаннями. Колега не могла мати дітей, і вона питала старця, чи буде їй колись це щастя – материнство. Старець тоді так сумно на неї глянув і відповів на запитання коротко: «Родиш, родиш дитину!» Вона справді потім мала дитину – але якою ціною! Недарма він так сумно то сказав, бо та жінка незабаром стала свідком трагічної загибелі батьків, і на фоні того стресу вона змогла зачати дитину – хоча лікарі говорили тій жінці, що цього з нею не може статися. У неї все життя потім було важким, трагедія, яка принесла найочікуванішу радість, таки сильно її душу зранила. А син її, до слова, став священиком.

Такі історії трапляються й у наш час. Вірити в них чи ні – справа кожного. Бо, власне, за вірою нашою й дано буде нам.

Тетяна Когутич, Ужгород

https://www.ukrinform.ua/

Knjazev brufing 4Сьогодні, 17 березня, на Закарпатті відзначають 79-ту річницю Карпатської України. У Хустському районі заплановані 10 масових заходів, а в Ужгороді пройде смолоскипний марш.

Поліція забезпечила охорону громадського порядку під час масових заходів, які вже відбулися, не допустивши жодних правопорушень. Поліцейські продовжують нести службу із забезпечення публічної безпеки.

Під час робочого візиту на Закарпаття Голова Національної поліції України Сергій Князєв наголосив: «Національна поліція, в першу чергу поліція Закарпатської області, разом зі всією правоохоронною ланкою убезпечили мирні зібрання громадян».

За словами Голови Нацполіції Сергія Князєва, під час масових заходів, які відбулися на Закарпатті останнім часом, – а вони проходили майже в кожному населеному пункті, – поліція Закарпаття дуже достойно провела ці заходи і не допустила якихось шовіністичних чи інших хуліганських проявів.

«На допомогу місцевій поліції були направлені додаткові сили поліцейських і Нацгвардії, і вони своєю присутністю не спровокували ніяких негативних проявів або зауважень з боку громадян», – зазначив Сергій Князєв.

Крім цього, Сергій Князєв відмітив позитивну тенденцію до зниження злочинності на Закарпатті.

5aad38e5e8b85 18189 maxУ пятницю, 16 березня, на телеканалі СТБ вийшов 2 випуск 8 сезону шоу "Холостяк". Холостяк Рожден Анусі продовжив знайомство із 14 дівчатами.

На дівчат чекала несподіванка – до будинку приїхали трейлери. Учасниці шоу відправляють у подорож найромантичнішими місцями України.

Дівчата приїхали у Кам’янець-Подільський. Там Рожден провір два незабутні побачення.

А згодом дівчата разом із холостяком відправилися на Закарпаття. 

Для церемонії троянд дівчата приїхали у "Деренівську купіль". Учасниці були вражені красою, яку там побачили.

 

Однак, без скандалів не обійшлося. Церемонію троянд раптово перервав приїзд поліції. Що було далі – дивіться у випуску шоу "Холостяк".

https://pmg.ua/

РЦЗ 2Професійний відбір входить до переліку послуг, які надаються державною службою зайнятості згідно з Законом України «Про зайнятість населення» і на практиці є дієвим інструментом, що застосовується Міжгірським РЦЗ (керівник – Ігор Казибрід) в повсякденній роботі як з роботодавцями, так і з безробітними. Адже метою центру зайнятості при здійсненні професійного відбору претендентів на вакансії є забезпечення роботодавців якісним кваліфікованим персоналом, який відповідає їхнім вимогам. Роботодавець, підбираючи кадри на певні вакансії, визначає вимоги до кандидатів на посади, як з точки зору їх освітнього, фахового рівня, досвіду роботи, так і щодо особистісних якостей, здатності працювати в колективі, виконувати певні завдання тощо.

Задля досягнення цієї мети, робота Міжгірського районного центру зайнятості здійснюється за двома напрямками. Перший – це професійний підбір, тобто вибір з числа безробітних, котрі мають відповідну професійну підготовку та кваліфікаційний рівень, тих осіб, які найбільше відповідають замовленню роботодавця. Другий напрям стосується власне професійного відбору, тобто проведення психологічного тестування претендента з метою визначення відповідності індивідуальних особливостей людини вимогам посади або професії. Таке тестування дозволяє і самому безробітному впевнитися, чи зможе він успішно виконувати роботу, на яку претендує. А роботодавець, згідно з висновками тестувань, зможе зробити зважений вибір та прийняти обґрунтоване рішення щодо доцільності працевлаштування того чи іншого претендента.

Професійний відбір може бути проведений як з використанням бланкових, так і спеціалізованих комп’ютерних методик. До прикладу, для здійснення профвідбору претендентів на робітничі професії, в залежності від особливостей професії, можуть бути застосовані такі методики як «Технічне мислення», «Шкали приладів», «Просторове уявлення», «Сенсомоторна проба», «Коректурна проба» тощо.

Якщо ж результати профвідбору влаштовують роботодавця, але претенденту не вистачає необхідної професійної підготовки, то для зареєстрованих безробітних можлива організація професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації як на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості так і стажування безпосередньо на робочому місці. В разі зацікавленості в отриманні вказаних послуг будь-який роботодавець може звернутися безпосередньо до Міжгірського РЦЗ в любий зручний й час та отримати кваліфіковану допомогу в підборі необхідного персоналу. Центр зайнятості працює з 800 до 1700 та знаходиться за адресою: смт. Міжгір'я, вул. Ольбрахта, 6. Телефон для довідок: (03146) 21041.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Міжгірського РЦЗ                   О.Чепара

У мережі опублікували світлини ведмедів, які прокинулись із зимової сплячки

 

378978
 

У мережі "Фейсбук" на сторінці Національного природного парку "Синевир" опубліковано фото Ярослава Бундзяка, на яких зафіксовано ведмедів, що вже прокинулися після зимової сплячки, пише Depo.Закарпаття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, як наполегливо моститься на гамак клишоногий житель Галицького нацпарку.

Кожної третьої п’ятниці березня людство святкує Всесвітній день сну. Так Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) звертає увагу на проблеми зі сном у людей. Адже, за статистикою структури, кожен другий дорослий житель Землі має з ним проблеми.

imagesДо цього цікавого дня ІА ZIK підготувало 10 цікавих фактів про сон, які не усі знають.

Для того, щоб виспатися, зазвичай потрібно від 6 до 8 годин на добу. Однак близько 5% людей у світі можуть на це витрачати лише чотири години. Цю «суперсилу» вони мають завдяки мутації в гені DEC2. Такою людиною, зокрема, є Дональд Трамп. Він спить по 4-5 годин на добу.

Якщо так вже сталося, і людина не виспалася уночі, то найкращий час для денного сну – між 14:00 та 16:00. Такий відпочинок допоможе відновитись організму та підвищує творчий потенціал.

Своїм сном можна керувати. Людина може увійти в усвідомлений сон – це сновидіння, коли особа розуміє, що спить, і може керувати сюжетом сну. Для того, щоб створити умови для такого сну, існують певні спеціальні методики.

Один з неприємних станів під час сновидіння – сонний параліч. Це стан, коли м’язи людини паралізує до засинання або після пробудження, і людина взагалі не може порухатися. Він може супроводжуватися різноманітними зоровими, слуховими або тактильними галюцинаціями.

Ще одне цікаве явище під час сну – здригання тіла. Воно надзвичайно поширене серед людей і взагалі не є шкідливим. А ще у нього цікава назва – «гіпнотичні ривки».

Природний сон людини має дві фази – повільну та швидку. Повільний сон проходить 4 стадії: дрімоту, поверхневий сон, сон помірної глибини та глибокий сон. Після цього фаза повільного сну завершується зміною пози, і людина переходить у швидкий сон, де відбуваються сновидіння.

Повільна та швидка фази формують цикл, який триває 1,5 години і повторюється. Щоб виспатися і не почувати себе вбитим, корисно прокидатися саме на закінченні циклу сну. До прикладу, якщо людина лягла о 22:00, вона чудово себе почуватиме в разі прокидання о 5:30, 7:00 або ж 8:30, бо це саме той час, коли черговий 1,5-годинний цикл сну завершиться.

Якщо людина спатиме 12 ночей поспіль лише по шість годин, то матиме проблеми. Стан організму буде таким, як при 0,1% алкоголю в крові – погіршення пам’яті, не дуже виразне мовлення тощо.

Свого часу повідомляло, що військові дослідники виявили, що, якщо ви виспитеся заздалегідь (до прикладу, лягаючи спати раніше протягом декількох днів), позбавлення сну не буде таким важким.

А близько третини свого життя людина проводить під час сну. Саме стільки відпочинку нам потрібно, щоб добре прожити решту свого життя. 

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Анекдот дня

Одна жінка викликала слюсаря:
- Розумієте, – каже, – у мене щось
з шафою сталося. Як по
вулиці трамвай пройде, двері злітають
з петель. Може, петлі підварити треба
або зміцнити, або взагалі замінити?
Слюсар зняв туфлі, заліз в шафу і став
чекати трамвая, щоб зрозуміти,
в чому ж тут справа. Звісно, в цей час
заходить чоловік. бачить чоловічі
туфлі, відкриває двері шафи – а там дядько.
- Ти що тут робиш, падлюка ?!
- Не повірите – трамвая чекаю!

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Публікації

Loading...

Ми в соц. мережах

Останні коментарі

 • Мой вк radik_y2014 телефон 8-927-611-34-99 вайбер вотсап телеграм скайп kruzzor Могу долго расписывать ...

  Детальніше...

   
 • New sissy girls blog website what is the issue of poverty pretty jewish women hotel bara junior ...

  Детальніше...

   
 • найкращий то це 5 номер,у ньому відображено те,що притаманно нашій Верховині гейзер,ведмідь, гори ...

  Детальніше...

   
 • Ні один із логотипів не розкриває сім чудес Міжгірщини. Більш наближений 1 логотип.

  Детальніше...

   
 • Для того, щоб здійснити гарний подарунок для своєї коханої людини на 14 лютого, то для цього в інтернеті ...

  Детальніше...

   
 • Третій варіант полюбився

  Детальніше...

   
 •  
 • Ой, яка красота!!! Люди, бережіть цю красоту. Хто ж їх захистить, як не ми??? Подякуйте робітникам ...

  Детальніше...

   
 • Вірте в Бога, а не в силу червоної чи якоїсь іншої нитки!

  Детальніше...

   
 • фотопастка

  Детальніше...

   
 • Де натой час знаходяться представники поліціїї, мабуть сплять, скоро біля райвідділу поліції таке ...

  Детальніше...

   
 • Голандія славиться не тільки тюльпанами, а й іншою рослинністю. Потрібно висіяти ще декілька алей ...

  Детальніше...

   
 • Прикро, що Україна опустилася нижче Гондурасу. Сучий Вальцман наєбав народ, бо обіцяв, коли стане ...

  Детальніше...

Справи призначені на сьогодні

Mihgirjraysud

Прогноз погоди

Каталог
сайтів України

український каталог