Четвер, 24 січня 2019

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

Виготовлення  візи в Міжгір’ї чеські та польські. Звертайтеся за тел.: 0990888640 або 0979971742

Loading...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 349 гостей та відсутні користувачі

77 main new.1523465441У недержавних медиків – свої нюанси роботи після впровадження медичної реформи

"Гроші йдуть за пацієнтами". Це гасло МОЗ, означає, що до кого людина піде лікуватися – тому держава і оплатить роботу. У тому числі – приватному лікарю.

Сім приватних клінік і п'ять лікарів вже погодилися підписувати декларації з пацієнтами. Платити їм буде держава. За кожного держава заплатить їм від 370 до 1480 грн на рік.

Що можна буде отримати у приватного лікаря безкоштовно, а за що доведеться платити, розбирався сайт "Сегодня".

Безкоштовне лікування у приватного лікаря

"Підписуєте декларацію і безкоштовно ходите до лікаря, – переконує працівниця рецепції приватного медичного центру "Богдан". – Приходьте на безкоштовну консультацію до нашого лікаря, він все розповість".

До кінця року українці повинні підписати декларацію з лікарем первинки: педіатром, сімейним лікарем або терапевтом. Ця декларація потрібна лікарям, щоб він отримував гроші за свою роботу. Чим більше у доктора буде пацієнтів, тим більше він отримає доходу.

Підписати декларацію можна як з лікарем комунальної або державної лікарні, так і приватної. Поки приватних лікарів, які підписують декларації, небагато. Це всього сім приватних медклінік і п'ять лікарів, які оформилися як фізична особа-підприємець (ФОП, рос. – ФЛП).

1294245Фото: А. Бойко

МОЗ уже затвердив перелік послуг, за які заплатить держава. Так, доктор стежить за здоров'ям, ставить діагноз, призначає лікування, спостерігає за здоров'ям дитини, неускладненою вагітністю, а також здійснює окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи. За аналізи теж не доведеться платити, оскільки вони закладені в тариф. Йдеться про наступні процедури:

 • Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
 • Загальний аналіз сечі
 • Глюкоза крові
 • Загальний холестерин
 • Вимірювання артеріального тиску
 • Електрокардіограма
 • Вимірювання ваги, зросту, окружності талії
 • Швидкий тест на вагітність
 • Швидкий тест на тропонін
 • Швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити

І в приватній, і в державній лікарні лікар отримає від держави однакову суму за одного пацієнта. Для всіх умови рівні.

У чому вигода для приватного лікаря

Частина лікарів може піти в приватний сектор. Так їм може бути вигідніше. У комунальному або приватному медцентрі дохід лікаря отримає медустанову. З цієї суми заберуть частину на оплату комунальних послуг, на зарплату медсестрі та на інші витрати. Лікар отримає те, що залишиться. Медик, який оформить ФОП і підпише угоду з Національною службою здоров'я, буде бачити свої доходи і витрати сам.

Якщо терапевт набере встановлений максимум у 2000 пацієнтів, то він заробить мінімум 740 тис. грн на рік або 61,6 тис. на місяць. В середньому це може бути дохід 941 тис. грн на рік або 78,4 тис. грн на місяць. Але сюди крім зарплати лікаря закладені витрати на аналізи і діагностику, зарплата медсестри і т.д.

За одного пацієнта держава платить лікарю первинки 370 грн. Це базовий тариф, який застосовується до пацієнтів віком 18-39 років. За інших пацієнтів лікар отримає більше, так як вони частіше хворіють. Наприклад, один новонароджений або дитина до 5 років – це 1480 грн на рік. Літня людина старше 64 років – 740 грн на рік.

455039Фото: С. Ваганов

Але 370 грн не покривають навіть одного візиту до приватного лікаря. 740-1480 грн. вистачить максимум на два-три прийоми. Однак деяку вигоду приватні клініки матимуть.

По-перше, клініка отримає гарантований дохід від держави, якщо буде лікувати пацієнтів, не вимагаючи з них грошей. А зростання кількості пацієнтів зменшить вартість одного візиту, пояснює Євген Гончар, секретар Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я.

 

"І як одна з моделей приватних клінік – вони можуть підписати декларацію. На цьому особливо не зароблять, але за рахунок спрямування до вузьких спеціалістів, спеціалізованої медичної допомоги вони дійсно можуть на цьому заробляти гроші. Це дуже просто. Наприклад, УЗД не входить в порядок надання первинної медичної допомоги. До лікаря прийшов пацієнт, йому потрібно зробити УЗД. Візит буде безкоштовним для пацієнта, а на УЗД його направлять на вторинку, і на цьому клініка запрацює. Тут є деякі ризики в плані підписання декларацій з приватними лікарями і, тому що вони будуть зацікавлені в додаткових послугах, хоча вони і зараз в цьому зацікавлені", – говорить Євген Гончар.

Лікарі теж ризикують

Сергій Сергєєв – один з п'яти лікарів, які створили ФОП і почали підписувати договори з пацієнтами. Він працює в місті Світловодськ Кіровоградської області. Приватним практикуючим лікарем медик хотів стати, ще коли випустився з університету в 2008-му.

 

"Відразу як в Україні створили Національну службу здоров'я, я зрозумів, що можна сміливо оформляти фізичну особу-підприємство. У мене є приватний кабінет, який знаходиться в приватній клініці. Там я і надаю медичні послуги. Ось тільки що я підписав 96-ту декларацію. Для мене поки це експериментальний режим. Я не знаю, скільки буду отримувати. Але вважаю, щоб це було більш-менш прибутково, потрібно найняти ще двох-трьох лікарів. Національна служба буде перераховувати гроші щомісяця, протягом 10 днів після відправлення звіту. Я підраховував, то в липні я отримаю 2200 грн від Національної служби здоров'я", – розповідає Сергій Сергєєв.

Всі огляди сімейний лікар може робити сам. І тільки коли бачить різку патологію, з якою не може впоратися, направляє пацієнта до вузького спеціаліста.

 

"Сімейний лікар – це досить високопрофесійний лікар, який може поставити чіткий діагноз без додаткових лабораторних досліджень. Наприклад, сьогодні до мене звернулася жінка, яка була у ревматолога і лікувалася від остеоартрозу. Я, зібравши повний анамнез, встановив діагноз – подагра. Лабораторні дослідження це підтвердили. Я направлю людину тільки тоді, коли хворому на хворобу серця потрібно буде стентування, тобто те, що я реально не можу зробити", – пояснює медик.

Однак зараз досить важко, зізнається лікар, оскільки пацієнти приходять безкоштовно. Деякі з тих, з ким Сергєєв підписав декларацію минулого тижня, зробили по два візити. А Національна служба перерахує гроші тільки в середині місяця. І то це буде 2200 грн.

doctor-1228627_1920_1Фото: pixabay.com

Тільки 370-1400 грн на рік за пацієнта самих по собі недостатньо для одного постачальника медичних послуг, щоб надати їх якісно і в належному обсязі, вважає сімейний лікар, співзасновник клініки для здорових SQLAB Святослав Ханенко.

 

 

"Потрібно залучати до цих коштів додаткові – прямі виплати від пацієнта, роботодавця, страхових компаній, місцеві бюджети, лікарняні каси. За нашими підрахунками, найменший можливий бюджет на рік пацієнта – 2500 грн. Таким чином, 370-1400 грн може стати вагомою частиною від загальної вартості. Важливим фактором є те, що гроші повинні в першу чергу витрачатися на профілактику, яка є основою цієї сімейної медицини. Профілактичні огляди прикріплених пацієнтів і робота на попередження виникнення хвороб і загострень вже існуючих повинні стати пріоритетом в роботі сімейних лікарів", – говорить він.

https://ukr.segodnya.ua

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Анекдот дня

Одна жінка викликала слюсаря:
- Розумієте, – каже, – у мене щось
з шафою сталося. Як по
вулиці трамвай пройде, двері злітають
з петель. Може, петлі підварити треба
або зміцнити, або взагалі замінити?
Слюсар зняв туфлі, заліз в шафу і став
чекати трамвая, щоб зрозуміти,
в чому ж тут справа. Звісно, в цей час
заходить чоловік. бачить чоловічі
туфлі, відкриває двері шафи – а там дядько.
- Ти що тут робиш, падлюка ?!
- Не повірите – трамвая чекаю!

IMG 20180524 WA0000

IMG 20180524 WA0001

Публікації

Loading...

Ми в соц. мережах

Останні коментарі

 • Прикро, що Україна опустилася нижче Гондурасу. Сучий Вальцман наєбав народ, бо обіцяв, коли стане ...

  Детальніше...

   
 • ой. кого я бачу. михайло михайлович.

  Детальніше...

   
 • Зазвичай цінники під товаром це перше, друге на ціннику не видно найменування товару (це ціна на інший ...

  Детальніше...

   
 • Доскакались, здобулы! Слава Синдрому Дауна!

  Детальніше...

   
 • проститутка

  Детальніше...

   
 • Дай Боже отцю Євгенію, його сім'ї,родині, Божої благодаті.Це священник від Бога.Хай всі священослужител ...

  Детальніше...

   
 • "роз’їжджаються по домівкаХ"

  Детальніше...

   
 • надеюсь посадят оборотней чтоб другим не повадно было

  Детальніше...

   
 • "На Міжгірщині ремонтують дорогу до Сеневирського озера" Озеро Синевирське!!! Сподіваємося ремонтують ...

  Детальніше...

   
 • В Закарпатті замість доріг-яма на ямі! За що платять водії щорічно-за проїзд по бездоріжжю!?

  Детальніше...

   
 • А чому не перейменували вул.Маяковськог о на вул.В. Маркуся,на якій він родився і виріс ?

  Детальніше...

   
 • Пропоную "аса в льотній справі" занести в книгу рекордів Гінеса, а губернатору запропонувати полетіти ...

  Детальніше...

   
 • глупость какая-то написана по сути. Вот яркий пример: "вона працює в діапазоні довжини магнітного ...

  Детальніше...

Справи призначені на сьогодні

Mihgirjraysud

Прогноз погоди

Каталог
сайтів України

український каталог