Неділя, 18 березня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

Виготовлення  візи в Міжгір’ї чеські та польські. Звертайтеся за тел.: 0990888640 або 0979971742

Loading...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 983 гостей та відсутні користувачі

У 2018 році в Україні введено в дію скандальну медичну реформу. Згідно з нововведеннями, частина послуг повинні стати безкоштовними для простих смертних. Як це працюватиме в дійсності, час покаже, а поки давайте просто ознайомимося, які послуги первинної, невідкладної, паліативної та вузькоспеціалізованої допомоги повинні бути безкоштовними. Пише tochkazoru

ШВИДКА ДОПОМОГА

Безкоштовно невідкладна допомога надаватиметься в наступних випадках:

ураження електричним струмом;
опіки;
обмороження вище II ступеня
кровотеча з судин;
отруєння;

інсульти;
інфаркти;
набряк легенів;
гостра ниркова недостатність.

ПЕРВИННА ДОПОМОГА, ЩО НАДАЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО:

спостереження за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєння, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;
супровід пацієнтів з хронічними захворюваннями
надання невідкладної допомоги;
направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

проведення профілактики: вакцинація, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику;
консультування.
В рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно можуть отримати такі аналізи:

загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
глюкоза крові;
загальний холестерин;
аналізи сечі;
загальний аналіз сечі;

електрокардіограма (ЕКГ) в стані спокою;
мікроскопія мокротиння;
швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.
ПОСЛУГИ ВУЗЬКОСПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ФАХІВЦІВ

Безкоштовні послуги вузькоспеціалізованих лікарів:

алергологів;
венерологів;
гінекологів;
кардіологів;
мануальних терапевтів;

логопедів;
нейрохірургів;
пульмонологів тощо.
ВАЖЛИВО: послуги лікарів будуть безкоштовними тільки в тих випадках, коли пацієнт отримав направлення від сімейного лікаря. В іншому випадку пацієнт буде платити за тарифом, визначеним державою.

preview w640zc0Медики України щороку заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/о), які вимагали для прийняття в дитячий садок та школу. Про це повідомляє МОЗ.

Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках.

Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику.

Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію.

З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

Порядок огляду дітей до навчальних закладів також чекають зміни, про які ми проінформуємо пізніше. Планується приведення складу скринінгів для дітей до науково обгрунтованого рівня та традиційного для цивілізованих країн обсягу і відкриття можливостей проводити огляд сімейним лікарем або педіатром з залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

© greatpicture

В умовах сучасного способу життя, звичок, щеплених цивілізацією і під впливом масованої рекламної атаки непридатних у їжу і шкідливих для здоров’я «продуктів харчування» говорити про природне харчування не доводиться. Так само, як не доводиться говорити про природний стан свідомості людей. Тому цілком необхідно користуватися спеціальними правилами харчування, що відновлюють природні функції організму, що захищають здоров’я людини і дозволяють його зміцнити.

1. Їж, щоб жити, а не живи, щоб їсти

Харчування – не самоціль, а засіб досягнення мети. Усвідомлюючи Вищий Сенс життя і своє призначення, потрібно вживати в їжу тільки корисні продукти, що сприяють набуттю необхідних фізичних і психічних якостей для ефективних дій на Шляху досягнення Вищої Мети

 

 

2. Голод – правда, а апетит – брехня

Апетит – це бажання з’їсти щось смачненьке. А голод – це, з одного боку, готовність їсти будь-яку їжу (як, наприклад, після тривалої прогулянки на природі або після напруженої фізичної праці) і, з іншого боку, точне знання, яка саме їжа в цей момент потрібна організму (калорійна чи вітамінна, солодка чи солона, рідка чи тверда, звичайна чи незвичайна – крейда чи сіль, наприклад, тощо).

Апетит – це результат давно розбещених відчуттів і відсутності їхньої вольової покори. Харчова заклопотаність або апетит можуть бути також пов’язані з несвідомим прагненням «відімкнутися» від стресових впливів, відволікаючись на смакові відчуття. Подібним чином можуть виникати й інші бажання, не обґрунтовані реальними потребами організму, наприклад, бажання кохатись тощо. Звичайно це пов’язано з психічними перевантаженнями сучасного способу життя.

Тварини їдять лише, коли відчувають голод. А людина, розбещена достатком, давно вже стала виключенням з цього правила природи.

Витримка в будь-якій життєвій ситуації звільняє від нав’язливих пристрастей і дозволяє жити зі збереженням природних мотивацій організму, досягаючи повноцінного голоду.

 Харчування за почуттям голоду в короткий термін усуває «зайву вагу», сприяє очищенню від шлаків і повертає прадавнє природне здоров’я. При цьому харчування відбувається тільки по справжній потребі.

Необхідно припиняти їсти, не доходячи до відчуття насичення й повноти шлунка. Наповнивши шлунок до половини, варто залишити одну чверть його об’єму для води й одну чверть – для вільного руху в ньому перетравлюваної їжі й газів, що розширюються.

Найчастіше процес травлення супроводжується більшою витратою енергії із уже наявного її запасу в організмі. У випадках переїдання або харчування важко перетравлюваною їжею часто виникає ситуація, коли кількість одержуваної з порції їжі енергії співвідносна з кількістю енергії, що витрачається організмом на її перетравлення. Звичайно, в таких випадках людина після їжі стає сонною, ледачою і ще довго після їжі почуває спад сил. Крім того, переїдання є «ударним» навантаженням для органів травлення й призводить до їх захворювань.

Зниження кількості споживаної людьми їжі частково вирішує також і екологічну проблему збереження ресурсів природи, обмежуючи її надмірне використання та, дозволяючи їй відновлюватися.

3. Як п’єш – так і живеш

Організм людини значною мірою складається з води. І від її кількості та якості залежить обмін речовин. Керуючи питним режимом, можна впливати на внутрішні ритми й стан організму.

Багато хто вважає, що від великої кількості води товстіють, і намагаються пити якнайменше. Насправді товстіють не від води, а тому що вживають із їжею занадто велику кількість солі, що затримує в організмі воду.

 

Вода ж – це сік життя. І без достатньої кількості води рослини, наприклад, засихають. Або навпаки – розквітають, коли їм достатньо води. Людина, звичайно ж, не рослина, але її обмін речовин так само залежить від необхідної кількості води в організмі.

Крім того, люди гладшають через порушення балансу споживання й витраченої енергії – кількості споживаних калорій і тих, що витрачаються на активну фізичну й психічну діяльність.

У країнах з помірним кліматом добова потреба організму у воді становить 1,5-2 літри, взимку й 2-3 літри влітку.

Керуючи питним режимом, можна впливати на виникнення почуття голоду. І залежно від індивідуального способу життя й обставин можна провокувати його якнайшвидше виникнення або, навпаки, пізніший прихід. Так, якщо стає зрозумілим, що можливість попоїсти з’явиться в певний час і потім такої можливості не буде, а відчуття голоду до цього часу навряд чи настане, то можна стимулювати його появу, випиваючи по півсклянки води кожні 15-20 хвилин. Тоді голод з’явиться швидше. Якщо ж, навпаки, голод уже з’явився, а можливості поїсти поки ще немає, то пити воду взагалі не треба. Або ж можна випити трохи трав’яного чаю. Це притупляє почуття голоду до появи можливості поїсти.

У кожному разі краще випивати за півгодини перед їжею півсклянки води або трав’яного чаю. А після їжі, випиваючи воду або трав’яний чай і промиваючи рот, варто обмежувати кількість рідини, щоб уникнути розведення шлункового соку й погіршення травлення.

4. Тверду їжу – пий, а рідку – їж

У процесі травлення взаємодія їжі зі слиною має важливе значення. Слина – це активна біохімічна речовина, абсолютно необхідна для повноцінного травлення їжі. І для того, щоб вона виділялася й брала участь у процесі травлення, тверду їжу потрібно пережовувати до стану рідкої суміші зі слиною, без не пережованих шматочків їжі. А рідку їжу (молоко, супи, компоти, соки, відвари трав тощо) не потрібно поспішати ковтати, а спочатку робити “дегустаційні” рухи язиком і щелепою, змішуючи їжу зі слиною. Лише після цього можна її ковтати.

Запивання їжі водою не заміняє травної функції слини, розбавляє шлунковий сік і не сприяє повноцінному травленню.

5. Насолоджуйся порожнім животом

Жити потрібно, зберігаючи спокій. І коли їсте – не потрібно поспішати або прагнути з’їсти більше, навіть, якщо їсте делікатес. Їжа повинна залишатися в роті доти, поки відчувається її смак. Така техніка дозволяє отримати максимум смакових відчуттів з мінімуму їжі. Користуючись цією технікою, можна, з одного боку, довго насолоджуватися смаковими відчуттями і, з іншого боку, насичуватися третиною звичної кількості їжі. Тому що насичення центрів мозку залежить від кількості отриманих сигналів від рецепторів ротової порожнини, зубів й ін., а не від відчуття повноти шлунку. Така техніка дозволяє уникнути переїдання, зашлакованості й ожиріння.

6. Не бігай за двома зайцями

Те, що робиться без відволікання уваги, виконується набагато якісніше, ніж те, що супроводжується «паралельною» діяльністю.

Не потрібно поєднувати їжу із будь-чим, що відволікає увагу від процесу трапези. Наприклад, з читанням, розмовою, переглядом телевізора тощо. При відволіканні уваги центри мозку не отримують досить інформаційних сигналів про якість і кількість споживаної їжі. Це призводить до ненаситності, неякісного пережовування, неправильного поєднання продуктів і переїдання з усіма наслідками, що випливають.

 

Під час їжі потрібно думати про їжу, про її прекрасні якості, користь і насолоду, отримувати радість і максимум позитивних емоцій. Прийом їжі – це неподільний ритуал, молитва Вищому Ідеалу.

© vality

7. Ранок починається ввечері

Не потрібно їсти менш, ніж за 4 години перед сном. А краще – за 7 годин перед сном. Багатьом це, здається, дивним. Але для такої пропозиції є ряд серйозних підстав.

По-перше, їжа нормально перетравлюється й рухається в шлунку й кишківнику, тільки поки людина рухається. А головне – поки її тіло перебуває у вертикальному положенні, напрямок гравітаційної складової сприяє легкому руху їжі в кишківнику. Якщо ж їсти перед сном, то вночі, коли всі процеси життєдіяльності загальмовуються, гравітаційна складова, спрямована перпендикулярно стосовно тіла лежачої людини, не допомагає руху їжі в кишківнику, що призводить до її застою, зашлаковуванню організму, утворенню на стінках кишківника калових каменів, збільшенню об’єму кишківника й живота, погіршенню перистальтики кишківника, розвитку захворювань органів травлення, поганому сну й недостатньому відновленню за ніч. А вранці – до важкого пробудження, набряклості, неприємного запаху з рота й інших ускладнень.

 

І по-друге, пропонований час прийому їжі перед сном пов’язаний з реальною швидкістю перетравлення тих або інших продуктів харчування. Вуглеводна їжа (овочі, фрукти, злаки тощо) повністю перетравлюється й проходить через кишківник приблизно за 4 години. А білкова їжа (м’ясо, бобові, горіхи й т.д.) – за 7 годин.

Взагалі, для стимулювання потужного обміну речовин, підвищення витривалості, фізичної сили, зміцнення здоров’я і збільшення тривалості життя найкращим є харчування один раз на добу – удень.

Жодній людині, якщо вона не хвора або не “покалічена” цивілізованими звичками, не захочеться їсти вранці – відразу після сну. Слабка потреба в їжі може з’явитися не раніше, аніж через годину після пробудження, але вона й близько не схожа на голод, що по-справжньому відчувається не раніше, аніж через 4 години після сну, а то й пізніше. Наступне відчуття голоду рідко з’являється до сну. А те, що змушує людей бути постійно «стурбованими їжею», є, як правило, не голодом, а реакцією на стреси в сучасних умовах життя.

8. Не силуй себе

Насильство стосовно себе так само згубно, як і стосовно інших.

Ніколи не слід робити «різких рухів» у житті, і набагато корисніше пом’якшувати контрасти.

Якщо виникла необхідність змінити звичний раціон харчування й видалити з нього якісь продукти, то краще це робити плавно й поступово, щоб обмін речовин встиг переналаштуватись і зменшився “тиск” звичок.

Ніколи не потрібно обмежувати свої звички відразу, шляхом твердих вольових заборон і придушенням (насильством). Такий підхід спрямований на боротьбу з наслідком, а не з причиною.

Вольова заборона не забирає корінь звичок (пристрастей), а навпаки – живить і зміцнює їх. Коли заборона діє проти звички, то (дія дорівнює протидії) блоки в пам’яті, що зберігають «атрибути» звички, живляться енергією уваги й підсилюються. Це веде до зростання сили бажання з’їсти заборонений продукт (подібно воді в річці, на якій поставили греблю, а її джерело не зміліло). Такий помилковий підхід рано або пізно призведе до «вибуху» і переїданню заборонного продукту в кількості, набагато більшій, ніж якби людина продовжувала його їсти, як звичайно.

 

Звички тримаються у пам’яті. Насамперед, варто діяти на рівні управління увагою.

Якщо увага повертається до блоків пам’яті, що містить інформацію про смак продуктів, до яких сформована звичка (або пристрасть), то її потрібно спокійно, м’яко і ненав’язливо відволікати від цих блоків і перемикати на щось інше, без залишку спогадів. Без підживлення енергією уваги інформація в пам’яті послабляється й згасає (джерело ріки висихає). Саме так потрібно поступово заміщувати старі звички, що були в пам’яті, новими, утримувальну інформацію про те, що ця їжа – не для вас і вона взагалі не їстівна, як солома або земля. Такі зміни у свідомості вимагають деякого часу й активного самовиховання, але це вірний шлях до успіху.

9. Чистота – ознака божественності

Для збереження здоров’я необхідно підтримувати не тільки зовнішню, але й внутрішню чистоту, що значною мірою залежить від якості їжі й води, а також від процесів природного й спеціального очищення організму.

Будь-який власник машини добре розуміє, що її робота залежить від чистоти бензину, масла й повітря у двигуні. І звичайно ж, знає, що моторесурс прямо залежить від вмісту сторонніх часток у маслі картера двигуна, а його потужність визначається якістю бензину.

Але от те, що людський організм точно так само має потребу в чистому паливі, змащенні й регулярному профілактичному чищенні, багатьом чомусь зрозуміти дуже важко. Вони палять, п’ють, вживають наркотики, витрачують життєву силу через безладні статеві зв’язки, їдять продукти, які за природними критеріями не є їжею взагалі, і т.д. Їм ніколи або лінь. Їм просто ніколи любити себе, але зате є коли прагнути до того, що престижно (але нерозумно). Але  живому організму потрібно набагато менше, ніж машині, тому що він набагато економічніший і сам бореться за себе. Він має механізми самоочищення й самовідновлення. І якщо йому хоча б не заважати, то змінювати деталі не доведеться багато років. А якщо йому трішечки допомагати, то він буде “служити вірою й правдою” до глибокої старості.

У традиції йоги накопичений найбагатший досвід очисних заходів для відновлення, оздоровлення й зміцнення організму, які у світі запозичують усі, хто займається оздоровленням, – від одинаків-ентузіастів до найбільших медичних корпорацій, що культивують методи реабілітації. У цей час уже видана безліч спеціальної й популярної літератури, де можна знайти відповіді на всі питання із приводу спеціальних методів очищення організму.

Що ж стосується природного самоочищення організму, то потрібно ввести регулярне правило робити щотижня повне голодування від 24 до 48 годин. У цей період всі органи травлення добре відпочивають, та відновлюються. Це голодування краще проводити у вихідні дні, коли є можливість уникнути стресових ситуацій і контролювати стан психіки, тобто, бути спокійним. З метою кращого очищення й нормалізації обміну речовин голодування можна супроводжувати питтям води або трав’яних чаїв.

У окремих випадках голодування може бути “сухим”, тобто, без пиття зовсім.

Якщо організм дуже зашлакований і ослаблений, і є захворювання внутрішніх органів, і обмін речовин уже порушений, то виправити це можна тривалим голодуванням – від 3 до 50 днів. Але це можна робити тільки після попередньої детальної теоретичної підготовки й під керівництвом фахівців.

Говорячи про чистоту їжі й чистоту свідомості, потрібно пам’ятати не тільки про чистоту продуктів харчування, але й про чистоту способів добування їжі. Від цього залежить чистота «тонких» причинно-наслідкових планів людського буття.

10. Що ти їж – тим ти і є

Організм формується з тих елементів, які в нього надходять. І він здобуває якості цих же елементів.

Їжте тільки свіжу, чисту, приємну на смак, живу, вітамінну й сповнену енергії їжу. Забудьте про те, що на Заході люди з досвідом уже давно називають “джанк фуд” (“сміттєвою їжею”) – про всі ці чіпси, гамбургери, консервовані сосиски, майонези тощо.

Нерозумно прагнути вживати в великих кількостях дорогі й дефіцитні, а отже, «престижні» продукти. Адже при цьому харчується не організм, а відчуття, що самостверджується, власною винятковістю. Користі ж для організму від таких продуктів, як правило, ніякої, частіше – одна шкода.

Уже багато хто у світі почав розуміти, що по-справжньому престижно – бути здоровим і сильним, виглядати гарним і завжди добре себе почувати.

Керуючи раціоном харчування, можна свідомо впливати на формування свого тіла, стан відчуттів, свідомість і причинно-наслідкові зв’язки (Долю). Це факт, перевірений століттями і практичним досвідом безлічі натуралістів.

11. Не поєднуй несумісне

Перетравлювання різних продуктів відбувається за рахунок різних біохімічних реакцій: кислотних або лужних. Сполучення таких продуктів в одному прийомі їжі призведе до кислотно-лужної нейтралізації й утворення марних солей, що істотно погіршує процес травлення.

Для того, щоб уникнути подібних явищ, варто враховувати сумісність продуктів в одному прийомі їжі. Для цього розроблено безліч спеціальних теорій сумісності.

12. «Догм немає» – стверджує догма перша

Визначаючи режим і раціон харчування, треба, звичайно ж, враховувати всі вищевикладені приписи й правила, але ніколи не потрібно забувати орієнтуватися, насамперед, на гарне самопочуття й керуватися інтуїтивним почуттям здорового глузду.

Іван Барна: «На варті верховинських скарбів люди, у яких душа болить за ліс»

Сучасні вже лісничі, по суті – керманичі в лісі: і організаторами, і стратеги, і юристи, і детективи, і психологи, і рятувальники, і поліцаї.

Поспілкувавшись с лісничими та лісівниками Міжгірського держлісгоспу, з’ясовується:

✔ чому лісові культури висаджують різних порід і як лісівники готуються до лісокультурної кампанії;

✔ як розпізнати самовільну рубку;

✔ як можуть покарати за псування мурашника та викинуте сміття у лісі;

✔ як, заблукавши, орієнтуватися на квартальні просіки й стовпи.

Державне підприємство «Міжгірське лісове господарство» розташоване на північному сході середньої частини Закарпаття. Загальна площа лісового фонду, який наданий підприємству у постійне користування для ведення лісового господарства та здійснення природоохоронної діяльності, сягає 31513 га. Лісовою рослинністю вкрито 29238 га земель, з яких на площі 11928 га переважають у складі хвойні породи, на 17102 га домінують твердолистяні породи й тільки 208 га займають деревостани з м’яко листяних порід. Загальний запас ростучого лісу 10501 тис. куб. м.

За комплексним районуванням західного регіону України територія лісгоспу відноситься до Гірсько-карпатського лісогосподарського округу з розташуванням у трьох лісогосподарських районах: Стрийсько-Міжгірської Верховини, Полонинських Карпат та Високогірному районі. В структурі ДП «Міжгірське лісове господарство» налічується сім лісництв, з-поміж котрих правофланговим, за думкою керівництва, особисто директора Івана Барни, є Міжгірське.

Професії лісівник та лісничий уже втратили свою стару функцію. Сьогодні лісівник вийшов у люди, став мобільним та більш відкритим. Лісівники«йдуть у народ», а не тільки визначають ділянки лісу для рубок, стежать за їхнім ходом, використанням заготовленої деревини. Але основна функція лісівника все ж таки лишилася – охорона лісу. Сповіщає приємний факт, що останнім часом намітилася тенденція до зменшення самовільних рубок, яка раніше час була тривожною.

Лісничий – це багатоверстатник… Він не тільки охороняє ліс від лісових браконьєрів та недобросовісних гостей, комах-шкідників і пожеж, але також прокладає просіки, прибирає завали та сухостій, організовує висадку молодих дерев, турбується за підвищення якості лісу, поліпшення його природного складу, одне слово, для того, щоб гірська «зелена нива» в майбутньому щедро буяла, нею красувалися з покоління в покоління як місцеве населення, так і приїжджі, тим паче, що наш верховинський край по праву здобуває статус туристичного.

Тому зараз актуальною є рекреаційна роль лісу. Це важливе питання також постійно в полі зору міжгірських охоронців зелених скарбниць, бо лісові угіддя повинні служити й місцем відпочинку, щоб він у певній мірі виглядав своєрідним парком. З року в рік проходить благоустрій територій. Директор Міжгірського держлісгоспу Іван Барна розповідає, що на території Міжгірського лісфонду тільки за останній рік облаштовано 5 відпочинкових зон. Місцевості, де розташовані рекреаційні пункти, оточені смерековими намистами, і тепер лиш ваблять зір і, звичайно, у неабиякій пригоді людям.

– На лісничого покладено більше обов’язків, ніж на лісівника. Лісничий повинен чітко знати межі лісового фонду аж до метра. Тоді стає зрозуміло, було порушення у лісофонді чи ні. Цьому нас вчили ще лісівники старої формації. Кордон території лісництва позначений лісосічними стовпами. Написані на них цифри на кшталт кодування, непосвяченому не зрозуміти.

 Що означають стовпчики та інформаційні таблички у лісі?

– Стовпчики – це своєрідний паспорт на об’єкт, – пояснює Іван Барна, директор Міжгірського лісгоспу. – Перша цифра позначає квартал, потім в ряд йдуть виділи. Слідом зазначено, в якому році і на якій площі була проведена суцільна санітарна рубка. Є на ділянках, де була лісозаготівля та лісовідновлення й відповідні інформаційні таблички, які багато можуть розповісти про ділянку, де встановлені. Стовпи та таблички – гарні орієнтири для тих, хто заблукав у лісі.

– У будь-який пошуковий загін входить лісничий, досить буде продиктувати телефоном цифри на лісосічному стовпі або інформаційній табличці, і він тут же зрозуміє з точністю до десятків метрів, де ви знаходитеся, – каже Іван Юрійович – Якщо зустріли квартальний стовп – вважайте, що вас вже знайшли. Тільки не варто віддалятися від цього орієнтиру.

Якщо ви загубилися в лісі, також можна орієнтуватися по квартальній просіці, яка має свій початок і кінець.

– Можете сміливо йти по просіці – і в будь-якому випадку ви натрапите на квартальний стовп, – каже Іван Барна.

– Як з підготовкою до пожежонебезпечного періоду?

Наразі вже в більшості низинних ділянках зійшов сніг і вже згодом розпочнеться пожежонебезпечний період. Але лісівники вже готуються. Ми ставимо аншлаги – стенди з інформаційним панно, попередженнями «Не кидати недопалки», «не підпалювати лісфонд та сміття» і телефонами служби порятунку.

Лісові культури та поля обкопують за допомогою трактора та облаштовують мінералізовані смуги. Створюючи протипожежний бар’єр, знімаємо верхній, мінеральний шар ґрунту. Ширина загороджувальної мінералізованої смуги разом з відвалами становить 1 метр 40 сантиметрів. Лісничий ретельно, аж до метра, планує, де і скільки потрібно орати.

У пожежонебезпечний період в лісі забороняється розводити багаття. Лісничим з лісниками наказано патрулювати закріплену за ними територію, їх лісовий обхід.

– Виходять рейдові бригади, просять відпочиваючих не викидати бички, в тому числі та з машини. За відкритий вогонь штрафують. Передбачено штраф навіть за псування мурашника. Але перш ніж карати, лісівник проводить профілактичну бесіду з людьми. Більшість з них свідомі люди, їм достатньо буває просто пояснити, чим небезпечна в спеку іскра від багаття. До речі, причиною пожежі може стати навіть кинута на відкритому місці серед сухої трави або моху порожня пляшка. Скло може спрацювати як лінза.

– А як з підготовкою до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»? 

– Цього року традиційно заплановано лісовідновлення після лісозаготівлі. У зв’язку з негативним природним явищем – масовим всиханням смерек, що притаманне теперішнім карпатським лісовим масивам, доводиться за посадки маневрувати, себто проводити зміну порід дерев на стійкі до хвороб і вітровалів. На даний час, щоб успішно приживалися і буяли, в основному проходить посадка ялиці білої, бука лісового, модрини європейської, що в деякій мірі вважається нетрадиційною для нашого гірського краю. Нові лісопосадження – це, безумовно, надійний укріплюючий зелений щит верховинської землі. Лісовідновлення заплановане на площі понад 270 гектарів.

Крокуючи по лісу, можна дуже часто побачити, що сухі дерева помічені тавром.

– На наступний рік тут заплановано санітарна вибіркова рубка. Бачите, затеска фарбою зроблена зверху і знизу? – каже й показує на відмітини лісівник. – Після вирубки лісничий приходить, бачить, на пні внизу стоїть клеймо, значить, правильно дерево зрубали. Якщо немає клейма, вже виникає питання: а чому, власне, воно опинилося під пилкою? Нижня затеска – це своєрідний спосіб контролю.

 Чому б людям не дозволити розпилювати на дрова сухі, вже загиблі дерева?

– Для того щоб зайти в ліс з пилкою, людині потрібно мати відповідний документ. Для лісівників цим документом є лісорубний квиток. Він запланований у Державному агентстві лісових ресурсів і кінцевий дозвіл підписується в Закарпатському ОУЛМГ. Раніше дозволялося заготовляти деревину на дрова людям, але траплялися травми, і навіть смертельні випадки, тому, що не у всіх є навички роботи з бензопилою.

– Були прецеденти з громадянами, адже не всі розуміють працю лісівників?

– Добрі сусіди не дрімають, проявляють громадянську свідомість. Наприклад, спиляв господар, який живе по сусідству, смереку, а вона була видна з усіх ділянок … А хтось не хотів, щоб у сусіда на місці зрубаної смереки стояла лазня. Ось і заявив в помсту про крадіжку.

В лісове господарство не приходять заробляти гроші. Так, згідно з офіційними даними відділу бухобліку, економіки, фінансів та звітності Закарпатського УОЛМГ, за 9 місяців середній рівень заробітної плати склав 10 563 грн, та посідає третє з двадцяти місць серед лісових господарств Закарпатської області. Лісівник у будь-яку погоду відправляється патрулювати свою територію. Лісівнику та лісничому доводиться працювати як лопатою, так і бензопилою. За день вони намотують десятки кілометрів. Тут працюють ті, у кого душа болить за ліс.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Вчитися по-новому почнемо вже з 1 вересня: Що чекати від радикальної шкільної реформи

В українських школах такі дисципліни, як біологія, географія, фізика, хімія і економіка зберуть в один предмет.
Шість дисциплін об’єднають в курс “Природничі науки” і в якості експерименту почнуть його впроваджувати в навчальні програми 10-х класів з 1 вересня нинішнього року, повідомляється на сайті Міністерства освіти.

У відомстві почали шукати школи, які готові випробувати даний інтегрований курс. Щоб приєднається до пілотного проекту, школам потрібно звертатися до місцевих органів управління освітою.

Відзначається, що програма розроблена для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного напрямку. Інтегрований курс може читатися лише для учнів, які не планують здавати ЗНО з природничих предметів. Читати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Колегія МОН схвалила 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу “Природничі науки”, в кожній з яких вивчення курсу базується на знаннях і компетентностях, які придбали учні в основній школі.

Вони спрямовані на те, щоб навіть той випускник, який не спеціалізується на природничих науках, зміг сформувати цілісне уявлення про світ, мав уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики та хімії.

З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цього створили спеціальну організацію – Національну службу здоров’я з бюджетом 8,2 млрд грн.

Зазначається, що кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. пацієнтів. Для педіатрів це – 120 тис. грн/міс. Гроші дістаються лікарні, а не лікарю. Однак від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати. «Якщо раніше була можливість відразу безоплатно записатися до вузькопрофільних спеціалістів, тепер отримати цю послугу безкоштовно можна буде тільки після консультації в сімейного лікаря», – пояснюють експерти Реанімаційного пакета реформ, інформує Економічні відомості, новини.

Змінюються правила звернення до лікаря: що потрібно знати

Як це діятиме

У поліклініці, яку ви відвідуєте, вам запропонують меморандум – контракт із сімейним лікарем або педіатром. «Якщо раніше кожен українець був «прикріплений» до дільничного лікаря, зараз укладати договір можна з тим лікарем, якого вам порекомендували або який вам сподобався. Якщо з якихось причин робота терапевта чи педіатра не влаштовує, у будь-який момент можна укласти меморандум з іншим медиком», – ідеться в публікації. Також зазначено, що на одного пацієнта виділятимуть 370 грн на рік – виключно на роботу лікаря. За додаткові аналізи або спеціалізовану допомогу вже з 2020 року доведеться платити окремо й за затвердженими тарифами.

Для чого це

 

«Лікар первинної медичної допомоги – це фахівець, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Завдяки цьому він бачить взаємозв’язки та може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного фахівця. Інформація про стан здоров’я пацієнта міститиметься в електронній системі охорони здоров’я. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, уся інформація буде доступна. Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії», – пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Читать полностью на http://eizvestia.com/uk/zdorove-ukr/full/703-zminyuyutsya-pravila-zvernennya-do-likarya-shho-potribno-znati

Спільна заява посадовців ЄС з нагоди Міжнародного жіночого дня в 2018 році

 

Рівність між жінками та чоловіками - це одна із засадничих цінностей Європейського Союзу, закріплена у наших договорах. Наш Союз одним з перших почав боротися з ґендерною дискримінацією. Ми можемо пишатися нашими досягненнями. Адже Європа - це одне з найбільш безпечних та рівноправних місць для жінок в усьому світі. 

Проте роботу ще не завершено. Для досягнення повної та реальної рівності потрібно ще багато зробити. Жінки та дівчата й досі зіштовхуються з домаганнями, поганим ставленням і насильством. Також жінки надто часто не можуть подолати так звану “скляну стелю”, отримують нижчу заробітну платню та мають менше можливостей для кар’єри та розвитку бізнесу. 

Ми прагнемо, щоб дівчата та жінки отримали рівність в усіх сферах життя. Це стосується доступу до освіти, рівної сплати за однакову роботу, доступності високих посад в компаніях та в політиці, а також захисту від насильства. 

Збільшення кількості жінок на керівних посадах та створення для них економічних можливостей є для нас одним з головних пріоритетів. Європейський Союз розробив новий законопроект для вдосконалення збалансованості між роботою та особистим життям для батьків та опікунів, які працюють. Також ЄС розробив План дій для подолання ґендерного розриву між доходами. Ми прагнемо бути лідерами в цій сфері, показуючи приклад іншим. Зокрема, в лютому 2018 року кількість жінок, які займають в Європейській Комісії управлінські посади, сягнула 36%. Улистопаді 2014 року, коли ми взялися до виконання обов’язків, цей показник був 11%. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зобов’язався довести цей показник до 40% до 31 жовтня 2019 року, часу завершення нашого мандату. 

Ми також послідовні в реалізації усіх аспектів усіх наших політик як всередині ЄС, так і в закордонній політиці. Зокрема, ми підтримуємо ґендерну рівність та створення нових можливостей для жінок. Ми сприяємо успішному досягненню глобальних Цілей сталого розвитку та Порядку денного щодо жінок, миру та безпеки. Поточного року в центрі уваги Європейських днів розвитку буде питання надважливої ролі жінок та дівчат для сталого розвитку, їх рівноправної участі та лідерства в усіх сферах життя. Окрім того, цього року ЄС очолив “Заклик до дій для захисту проти ґендерного насильства”. Ця ініціатива об’єднує понад 60 країн та організацій, які прагнуть забезпечити вирішення проблеми ґендерного насильства під час гуманітарних криз. 

Європейський Союз надає допомогу жінкам та дівчатам в усіх країнах світу: тим, хто залишає країну, чи переселенцям, жертвам насильства, зокрема завдяки ініціативі “Промінь світла” (Spotlight), чи тим, у кого немає доступу до освіти, відсутній рівний доступ до послуг охорони здоров’я чи сімейного планування, ринку праці та політичного життя загалом. В усьому світі понад 15 млн. дівчат шкільного віку не ходять до школи. ЄС сприяє покращенню доступу до освіти як в країнах Африки, Латинської Америки та Близького Сходу, так і в Південно-Східній Азії.  

Ґендерна рівність стосується не лише справедливості в Європі. Вона також важлива для досягнення довготривалого миру, безпеки, розвитку, економічного процвітання та зростання в усіх країнах світу. 

Інвестування в потенціал жінок та дівчат означає інвестиції в наше суспільство як єдине ціле. Це поле відповідальності як чоловіків і хлопців, так і жінок та дівчат. 

Підписанти і підписантки:

Франс Тіммерманс, Перший віце-президент Європейської Комісії
Федеріка Моґеріні, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики/ Віце-президент Європейської Комісії
Ґюнтер Eттінґер, Комісар з бюджету і людських ресурсів
Йоганнес Ган, Комісар з європейської політики сусідства і перемовин про вступ
Невен Міміца, Комісар з міжнародної співпраці та розвитку
Дімітріс Аврамопулос, Комісар з міграції, внутрішніх справ і громадянства
Маріан Тіссен, Комісар з працевлаштування, соціальних справ, професійних навичок і трудової мобільності
П’єр Московічі, Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування і митного контролю
Христос Стиліанідес, Комісар з гуманітарної допомоги і управління у кризових ситуаціях
Вєра Юрова, Комісар з юстиції, прав споживачів і ґендерної рівності
Тібор Наврачич, Комісар з освіти, культури, молоді й спорту
Коріна Крету, Комісар з регіональної політики
Карлос Моедас, Комісар з дослідження, науки та інновацій
Марія Габріел, Комісар з цифрової економіки і суспільства
Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Анекдот дня

Одна жінка викликала слюсаря:
- Розумієте, – каже, – у мене щось
з шафою сталося. Як по
вулиці трамвай пройде, двері злітають
з петель. Може, петлі підварити треба
або зміцнити, або взагалі замінити?
Слюсар зняв туфлі, заліз в шафу і став
чекати трамвая, щоб зрозуміти,
в чому ж тут справа. Звісно, в цей час
заходить чоловік. бачить чоловічі
туфлі, відкриває двері шафи – а там дядько.
- Ти що тут робиш, падлюка ?!
- Не повірите – трамвая чекаю!

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Публікації

Loading...

Ми в соц. мережах

Останні коментарі

 • Мой вк radik_y2014 телефон 8-927-611-34-99 вайбер вотсап телеграм скайп kruzzor Могу долго расписывать ...

  Детальніше...

   
 • New sissy girls blog website what is the issue of poverty pretty jewish women hotel bara junior ...

  Детальніше...

   
 • найкращий то це 5 номер,у ньому відображено те,що притаманно нашій Верховині гейзер,ведмідь, гори ...

  Детальніше...

   
 • Ні один із логотипів не розкриває сім чудес Міжгірщини. Більш наближений 1 логотип.

  Детальніше...

   
 • Для того, щоб здійснити гарний подарунок для своєї коханої людини на 14 лютого, то для цього в інтернеті ...

  Детальніше...

   
 • Третій варіант полюбився

  Детальніше...

   
 •  
 • Ой, яка красота!!! Люди, бережіть цю красоту. Хто ж їх захистить, як не ми??? Подякуйте робітникам ...

  Детальніше...

   
 • Вірте в Бога, а не в силу червоної чи якоїсь іншої нитки!

  Детальніше...

   
 • фотопастка

  Детальніше...

   
 • Де натой час знаходяться представники поліціїї, мабуть сплять, скоро біля райвідділу поліції таке ...

  Детальніше...

   
 • Голандія славиться не тільки тюльпанами, а й іншою рослинністю. Потрібно висіяти ще декілька алей ...

  Детальніше...

   
 • Прикро, що Україна опустилася нижче Гондурасу. Сучий Вальцман наєбав народ, бо обіцяв, коли стане ...

  Детальніше...

Справи призначені на сьогодні

Mihgirjraysud

Прогноз погоди

Каталог
сайтів України

український каталог