Неділя, 18 березня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

Виготовлення  візи в Міжгір’ї чеські та польські. Звертайтеся за тел.: 0990888640 або 0979971742

Loading...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 979 гостей та відсутні користувачі

Закарпатці вшанують пам’ять героїв Карпатської України

79-у річницю проголошення Карпатської України урочисто відзначать у четвер, 15 березня, на Закарпатті, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

В Ужгороді за участі керівників краю о 9 годині відбудеться покладання квітів до пам’ятника Герою України, президенту Карпатської України Августину Волошину. А о 13.00 біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків у меморіальному комплексі Красне Поле поблизу м. Хуст, керівники області, районів, міст краю, громадськість проведуть урочистий мітинг. Разом із закарпатцями участь у пам’ятному заході візьмуть гості з сусідніх областей – очільники Івано-Франківської, Львівської та Полтавської обласних рад.

На території меморіального комплексу Красне поле буде представлено і виставку копій документів із фондів обласного архіву, які презентують маловідомі сторінки з історії Закарпаття, висвітлюють політичні процеси минулого століття, боротьбу закарпатців за незалежність. Експозиція включатиме матеріали, які свідчать про створення та діяльність Організації Народної Оборони «Карпатська січ», розпорядження про назву Підкарпатської Русі, проголошення Карпатської України та її видатних діячів.

Обласна державна адміністрація запрошує закарпатців долучитися до відзначення річниці проголошення Карпатської України. І наголошує, що офіційні заходи о 9.00 в Ужгороді та 13.00 на Красному Полі проходитимуть без будь-яких партійних символів та лозунгів. Полеглих героїв Карпатської України вшанують під національними символами України.

Закарпатці вшанують пам’ять героїв Карпатської України

1520864510 142913514 березня п.р. проводитиметься комплексна перевірка діючої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Закарпатської області. Буде залучено всі засоби доведення інформації – електричні сирени, гучномовці, дротове мовлення.

Слід пам'ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися у цей період в ефірі радіомовлення, та через гучномовці, розміщені у місцях масового скупчення людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку тощо), а також сигнали електросирен (розміщених на територіях підприємств та організацій) є навчальними.

В управлінні цивільного захисту ОДА нагадують, уривчасте звучання електросирен означає – "Увага всім!". Почувши їх звучання необхідно увімкнути канал обласного телебачення, радіомовлення (дротове або ефірне) для прослуховування повідомлень, котрі передаються, і діяти відповідно до озвученої інформації, інформує прес-служба ОДА. 

8 BEREZNYA

Це свято, яке засвідчує любов та повагу до жінок, котрі надихають чоловіків на благородні вчинки, творчі пошуки, самовдосконалення, а жіноча мудрість та чуйність роблять світ добрішим.

Працьовитість, відповідальність, талановитість виводять прекрасну половину людства на перший план у різних сферах діяльності. Без жінок неможливо уявити розвиток культури та освіти, медицини та торгівлі.

Як би не змінювався світ, але жінку – берегиню сімейного вогнища в усі часи поважають та свято шанують.  

Ми вдячні вам, наші чарівні жінки, за ніжність, допомогу, підтримку та віру!  Щиро бажаємо вам вічної молодості, натхнення, здоров’я та щастя, нехай вас завжди оточують достойні чоловіки!

Василь Щур,  голова районної ради

Василь Юрик,  в.о. голови РДА.

 

 

1 3Кожен українець, який отримав групу інвалідності, має право на пільги від держави. При цьому процедура отримання подібних соціальних гарантій не завжди виявляється простою. Це пов’язано зі складністю самого Закону про інвалідів. На які пільги можуть розраховувати люди з інвалідністю 1, 2 і 3 групи?

Український закон про людей з інвалідністю встановлює перелік пільг, передбачених для першої, другої, третьої груп інвалідності.

1 група інвалідності: пільги в Україні

Для людей з інвалідністю першої групи передбачено безоплатне придбання лікарських засобів у разі амбулаторного лікування, але тільки за рецептом лікаря. При цьому соціальна виплата українця не повинна перевищувати розмір мінімальної пенсії.

Всім людям з інвалідністю 1 групи дається 50% знижка на придбання ліків в разі амбулаторного лікування.

1 група інвалідності передбачає отримання безкоштовного або ж на пільгових умовах протезного обладнання побутового або медичного характеру (спеціальне взуття, ортопедичні вироби, засоби пересування, протези зубів, очей, щелеп, а також окуляри, слухові апарати та ін.).

Інвалід 1 групи має право на безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо цього вимагають медичні показання.

Крім того, люди з інвалідністю першої групи претендують на безкоштовне встановлення телефону у себе вдома.

Люди з інвалідністю першої групи мають право на 50% знижку на проїзд у міському транспорті. Це регламентує закон про інвалідність в Україні.

Також мають право на безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі) та в транспорті приміського призначення. При цьому пільга поширюється і на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю (але не більше одного).

Люди з інвалідністю по зору з ураженням опорно-рухового апарату можуть безкоштовно користуватися метрополітеном.

Людям з інвалідністю першої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

Діти з інвалідністю в Україні та члени їхніх сімей мають право на поліпшення житлових умов в порядку, передбаченому чинним законодавством.

2 група інвалідності в Україні: пільги 2018

Українці, які мають 2 групу  інвалідності, мають право на безкоштовне придбання ліків в разі амбулаторного лікування. При цьому, якщо вони отримують пенсію, що перевищує розмір мінімальної виплати, то таке право анулюється.

2 група інвалідності в Україні дає право на придбання з 50% знижкою лікарських препаратів за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Люди, які мають 2 групу інвалідності, можуть претендувати на безкоштовне або на пільгових умови отримання спеціального обладнання. Наприклад, коляски, ортопедичні вироби, ортопедичне взуттям, а також автомобілі. Крім того, держава зобов’язана забезпечити таких людей спеціалізованими протезами. Наприклад, 2 група інвалідності по зору має право на спеціальні окуляри. В список протезів входять: зуби, щелепи, слухові апарати, голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні засоби і т.д.

Люди, у яких друга група інвалідності, отримують безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Також людей з інвалідністю 2 групи забезпечують безоплатною установкою квартирного телефону.

Держава дає право на 50% знижку на вартість проїзду в транспорті повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня, безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Люди з інвалідністю другої групи по зору і з ураженням опорно-рухового апарату мають право на безкоштовний проїзд в метрополітені.

Людям з інвалідністю другої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

Діти з інвалідністю другої групи і їхні сім’ї мають право на поліпшення житлових умов.

3 група інвалідності: пільги в Україні

Українці, у яких 3 група інвалідності, мають право на безкоштовні ліки в разі амбулаторного лікування. При цьому їхня пенсія або допомога не повинна перевищувати мінімальний розмір.

3-тя група інвалідності в Україні дає право на отримання безкоштовного або на пільгових умовах технічного обладнання. Наприклад, протезні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування та ін.

Людям з 3 групою інвалідності надається 50-відсоткова знижка на проїзд на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Держава гарантує безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метро і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Також інвалідам 3 групи надаються безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо це передбачено медичним висновком.

Діти з інвалідністю: пільги в Україні

Діти з інвалідністю отримують безкоштовні ліки за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Пільги для людей з інвалідністю з дитинства передбачають надання технічного обладнання (спеціальне взуття, слухові апарати, коляски, голосоутворювальні апарати і ін.).

Безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Діти з інвалідністю по зору і з ураженням опорно-рухового апарату, а також особи, які їх супроводжують, мають право на безкоштовний проїзд в метро.

Також надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (дана пільга також поширюється на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю).

Сім’ї, в яких росте дитина з інвалідністю, мають право на першочергове поліпшення житлових умов.

Крім того, окремі пільги можу надавати і місцева влада.

Пенсія з інвалідності призначається, якщо людину було визнано з повною або частковою втратою працездатності. Але обов’язкова умова – наявність страхового стажу.

Страховий стаж визначається на момент настання інвалідності або в день звернення за пенсією. Мінімальна тривалість в 2018 році:

 • до 25 років включно – 1 рік;
 • від 26 років до 28 років включно – 2 роки;
 • від 29 років до 31 року включно – 3 роки;
 • від 32 років до 34 років включно – 4 роки;
 • від 35 років до 37 років включно – 5 років;
 • від 38 років до 40 років включно – 6 років;
 • від 41 року до 43 років включно – 7 років;
 • від 44 років до 48 років включно – 8 років;
 • від 49 років до 53 років включно – 9 років;
 • від 54 років до 59 років включно – 10 років.

Тривалість стажу, що вимагається, щоб отримати пенсію для осіб з 2 і 3 групами інвалідності в Україні в 2018 році:

 • до 23 років включно – 1 рік;
 • від 24 років до 26 років включно – 2 роки;
 • від 27 років до 28 років включно – 3 роки;
 • від 29 років до 31 року включно – 4 роки;
 • від 32 років до 33 років включно – 5 років;
 • від 34 років до 35 років включно – 6 років;
 • від 36 років до 37 років включно – 7 років;
 • від 38 років до 39 років включно – 8 років;
 • від 40 років до 42 років включно – 9 років;
 • від 43 років до 45 років включно – 10 років;
 • від 46 років до 48 років включно – 11 років;
 • від 49 років до 51 року включно – 12 років;
 • від 52 років до 55 років включно – 13 років;
 • від 56 років до 59 років включно – 14 років.

Особам, які були визнані непрацездатними після досягнення пенсійного віку,  для отримання допомоги потрібно 15 років стажу.

Пенсія людям з інвалідністю 1 групи в 2018

Пенсія людям з інвалідністю 1 групи в Україні становить суму, що дорівнює прожитковому мінімуму. Тобто, 100%.

Пенсія людям з інвалідністю 2 групи в 2018 році становить 90% прожиткового мінімуму, якщо є мінімальний стаж. При цьому особа з другою групою інвалідності робочою має отримувати  100%.

Пенсія людям з інвалідністю 3 групи в Україні становить 50% прожиткового мінімуму, якщо немає мінімального стажу. Якщо у людини з інвалідністю 2 групи є стаж, то виплати рівняються 85% прожиткового мінімуму.

20 лютого – один з найтрагічніших днів в історії України

20 лютого  Україна вшановувала четверту річницю подвигу учасників  революції Гідності та увічнення пам’яті  героїв Небесної сотні. Цього дня у 2014 році в протистояннях у центрі Києва загинуло найбільше активістів Євромайдану. Пам’ятні заходи, приурочені цій сумній даті, пройшли у центрі селища  біля  каплиці Небесної сотні. У них взяли участь керівники районної та селищної влад, учасники АТО,  представники трудових колективів селища.

Ведуча заходу Галина Рекіта  зробила короткий історичний екскурс у події на Майдані в 2013-2014 роках, продовженням яких є війна на Сході нашої держави, кордони якої захищали і захиIMG 5648цупитрп20180220 114255щають і  наші земляки. З скорботою у голосі називала імена  героїв, які віддали життя в боротьбі за Україну – Олександр Ігнатишин, Василь Росоха, Василь Пойда,Сергій Цімбота, а також тих, які поховані за межами району – Руслан Рущак та Віктор Маркусь. У скорботній хвилині мовчання вшанували їх пам’ять та героїв Небесної сотні. 

Гуртківці районного центру позашкільної освіти через емоційні висловлювання  передали трагічність людських доль та подій на Майдані.

Панахиду за героями Небесної сотні, за тими, хто віддав своє життя за Україну, правив священик  Свято-Стрітенського греко-католицького храму Міжгір’я-Волівчик о. Іван Костак.

Під музичний супровід пісні «Пливе кача по Тисині»  учасники поминального заходу поклали корзини квітів, квіти та запалені лампадки  до Хреста, встановленого в каплиці, віддавши данину пам’яті героям, які не вмирають.

Юні гуртківці районного центру позашкільної освіти разом з своїми  педагогами, учасниками АТО Василем  Пулейом та Михайлом Сиротяком, а також заступником голови райдержадміністрації Ганною Вощепинець відвідали могилу Олександра Ігнатишина, віддали йому шану і поклали корзину квітів та квіти до підніжжя пам’ятника  героя.

В цей день у фойє адмінбудинку райдержадміністрації і райради  працівники центральної районної бібліотеки розгорнули тематичну книжкову виставку  за матеріалами, газетними публікаціями  трагічних подій на Майдані,  на сході України.

 

Марія Рубець

 

Q2Таку думку висловив голова районної ради Василь Щур на черговій сесії, під час розгляду питання щодо перенесення шкільної їдальні Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

Нове приміщення їдальні знаходиться поряд з корпусом, в якому навчаються учні початкових класів.

«Уже нарешті вирішені всі питання між державними структурами, щодо передачі нежитлової будівлі в оперативне управління відділу освіти Міжгірської районної державної адміністрації. У свою чергу відділ освіти має якнайскоріше приступити до реконструкції об’єкту.» - повідомив депутатський корпус Василь Щур.

Начальник відділу освіту Надія Олексієнко, секретар постійної комісії з питань  праці, зайнятості, соціального захисту населення, охорони здоров’я материнства та дитинства, освіти,  проінформувала присутніх, що старе приміщення є аварійним і не підлягає ремонту. Зразу після прийняття позитивного рішення розпочнеться підготовка до переобладнання нового приміщення.   Їдальня буде тепла та світла і відповідатиме всім санітарним вимогам.

Василь Михайлович акцентував увагу депутатів на ще одному позитивному аспекті. Ідучи в нову їдальню, молодшим школярам не потрібно буде переходити дорогу з інтенсивним рухом. Це суттєво покращить безпеку дітей.

Селищний голова Віталій Іванович Цімбота наголосив, що хоча приміщення і передається в комунальну власність районної ради, воно буде слугувати юним міжгірцям.

Депутати одноголосно прийняли рішення.

 

Голова ради Василь Щур подякував районним обранцям за єдність та підсумував: «Це одне з тих рішень, яке безпосередньо покращує добробут мешканців району.»

IMG 850615 лютого, поблизу КПП «Тиса» відбулася офіційна передача гуманітарного вантажу з медичними засобами від уряду Угорщини Товариству Червоного Хреста України, сприяючи таким чином розвитку системи первинної медичної допомоги нашої держави. В подальшому їх отримають сімейні лікарі 56-ти населених пунктів Закарпаття в Берегівському, Виноградівському, Ужгородському, Мукачівському та Хустському районах.

IMG_8499

Так, на спільну прес-конференцію з цього приводу зібралися Іштван Грежо, Уповноважений уряду Угорщини, Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини у місті Ужгород, Василь Брензович, голова ГО «ТУКЗ-КМКС» та народний депутат України, Геннадій Москаль, голова Закарпатської ОДА та Єлизавета Біров, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

Іштван Грежо зауважив, що ідейним натхненником надання такої гуманітарної допомоги є саме Василь Брензович та наголосив, що уряд Угорщини завжди готовий співпрацювати з угорськими організаціями Закарпаття задля хорошої мети.

«Голова ГО «ТУКЗ-КМКС» звернувся до мене з проханням допомогти сімейним лікарям Закарпаття, адже в країні наразі активно розвивається медична реформа. Ми оцінили амбулаторії сімейних лікарів, які працюють на Закарпатті та вирішили, за фінансування уряду Угорщини, реконструювати ці заклади. Крім того, в мене на меті було ще й наповнення цих медичних закладів відповідним обладнанням та засобами, які необхідні для роботи сімейних лікарів», – зазначив Іштван Грежо.

IMG_8506

Уповноважений уряду Угорщини подякував політикам краю за те, що незалежно від теперішніх напружених відносин між двома країнами вдалося без перешкод провести гуманітарний вантаж через кордон: «Я завжди кажу, що галузь охорони здоров’я немає окремої національності, адже якщо хворіє словак, угорець, румун або українець – вони однаково потребують допомоги. Разом з тим, цією допомогою ми показуємо наші дружні стосунки, адже ми завжди були хорошими партнерами та сусідами України і Закарпаття, зокрема».

Геннадій Москаль, у свою чергу, подякував уряду Угорщини за ту неоціненну допомогу, яку вони надали закладам первинної медичної допомоги області, оскільки вона є вкрай необхідною.

«У зв’язку з медичною реформою, весь тягар лягає на лікарів первинної медичної допомоги і, відповідно, від того як вони будуть забезпечені засобами залежить стан здоров’я пацієнтів. Якщо в середньому по Україні сільське населення складає 30 %, то в Закарпатті – 63%. По цим показникам одразу зрозуміло, що медична допомога на місцях має бути значимою, адже поки лікар з району приїде до пацієнта може бути запізно», – констатував губернатор.

Він також подякував Іштвану Грежо за допомогу з вакцинами від кору, які уряд Угорщини нещодавно передав Закарпаттю, оскільки Міністерство охорони здоров’я так і не направило в область жодної ампули потрібного препарату: «Якби ми тоді не отримали від сусідів вакцину, не знаю як би вийшли з ситуації». Крім того, губернатор повідомив, що 1 березня у краї закінчується вакцина від туберкульозу і її немає навіть в Києві, тому звернувся до офіційного Будапешту розглянути й цю проблему теж.

IMG_8535

Василь Брензович зауважив, що реформа медицини має мати за собою значну фінансову складову, що наразі не відповідає реальності.

«Зі свого боку я намагався допомогти у покращенні ситуації хоча б лікарів Закарпаття, адже вони повинні мати всі необхідні медичні засоби для допомоги пацієнтам. На щастя, завдяки уряду Угорщини, таку благодійну акцію вдалося організувати у найкоротший термін. Зокрема, протягом двох років буде оновлено 41 сімейну амбулаторію, адже саме в обраних населених пунктах є найбільша потреба у покращенні умов прийому пацієнтів», – наголосив Василь Брензович.

Разом з тим, політик розповів про переговори щодо освітнього закону, які мали розпочатися 14 лютого: «Я хочу звернути увагу на те, що представники угорської нацменшини не відмовилися від перемовин з Міністерством освіти і науки України. Ми просто попросили час для ознайомлення з новими матеріалами, тому ми готові до перемовин та компромісу по цьому питанню».

Іванна Сабо, голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоно Хреста України в коментарі «Карпатському об’єктиву» повідомила, що у гуманітарний вантаж входять тестові смужки, сумки для медсестер та лікарів, сумки-холодильники для переносу вакцин, ваги, ростоміри, апарати ЕКГ та багато медичних засобів потрібних для роботи сімейних лікарів.

Несподіванкою для всіх стало представлення нового Генерального консула Угорщини у місті Берегово Матяша Сіладі, який вже найближчими днями отримає дозвіл від України на керівництво дипломатичною місією в Закарпатті.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

http://life.ko.net.ua/

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Анекдот дня

Одна жінка викликала слюсаря:
- Розумієте, – каже, – у мене щось
з шафою сталося. Як по
вулиці трамвай пройде, двері злітають
з петель. Може, петлі підварити треба
або зміцнити, або взагалі замінити?
Слюсар зняв туфлі, заліз в шафу і став
чекати трамвая, щоб зрозуміти,
в чому ж тут справа. Звісно, в цей час
заходить чоловік. бачить чоловічі
туфлі, відкриває двері шафи – а там дядько.
- Ти що тут робиш, падлюка ?!
- Не повірите – трамвая чекаю!

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Публікації

Loading...

Ми в соц. мережах

Останні коментарі

 • Мой вк radik_y2014 телефон 8-927-611-34-99 вайбер вотсап телеграм скайп kruzzor Могу долго расписывать ...

  Детальніше...

   
 • New sissy girls blog website what is the issue of poverty pretty jewish women hotel bara junior ...

  Детальніше...

   
 • найкращий то це 5 номер,у ньому відображено те,що притаманно нашій Верховині гейзер,ведмідь, гори ...

  Детальніше...

   
 • Ні один із логотипів не розкриває сім чудес Міжгірщини. Більш наближений 1 логотип.

  Детальніше...

   
 • Для того, щоб здійснити гарний подарунок для своєї коханої людини на 14 лютого, то для цього в інтернеті ...

  Детальніше...

   
 • Третій варіант полюбився

  Детальніше...

   
 •  
 • Ой, яка красота!!! Люди, бережіть цю красоту. Хто ж їх захистить, як не ми??? Подякуйте робітникам ...

  Детальніше...

   
 • Вірте в Бога, а не в силу червоної чи якоїсь іншої нитки!

  Детальніше...

   
 • фотопастка

  Детальніше...

   
 • Де натой час знаходяться представники поліціїї, мабуть сплять, скоро біля райвідділу поліції таке ...

  Детальніше...

   
 • Голандія славиться не тільки тюльпанами, а й іншою рослинністю. Потрібно висіяти ще декілька алей ...

  Детальніше...

   
 • Прикро, що Україна опустилася нижче Гондурасу. Сучий Вальцман наєбав народ, бо обіцяв, коли стане ...

  Детальніше...

Справи призначені на сьогодні

Mihgirjraysud

Прогноз погоди

Каталог
сайтів України

український каталог