Вівторок, 23 липня 2019

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Міжгір'я онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

20190622 DSC 3950

Притому називає конкретні шляхи її вирішення

Воловецький, Міжгірський, Великоберезнянський, Перечинський, Свалявський, зрештою, як і всі гірські райони нашої держави, мають, щонайменше, одну спільну проблему – переповнені планові і стихійні сміттєзвалища. Уся справа у тому, що за часів Радянського Союзу про перенасиченість, зокрема, пластикових відходів ніхто не думав, бо практично не було з нього продукції. За часів Незалежності виробництво зростало, а законодавство ніхто не змінював. Планові смітники уже б’ють через вінця різного роду непотребом, а розширити їх не можна. Про утилізацію цього сміття я мовчу взагалі. Бо «великі» країни нашої, якщо й приїжджають у гори – то лишень відпочити, безперечно, подалі від зони екологічного лиха.

Василь Щур знає, як вирішити цю проблему. Притому називає кілька варіацій. «Ідеальний варіант – будівництво рентабельних сміттєпереробних заводів. Так, це довга і кропітка робота, яку в першу чергу повинні лобіювати на державному рівні народні обранці, які пройшли до Верховної Ради саме з гірських районів. Позаяк, без державницької підтримки тут не обійтися. Плюс – потрібно зацікавити інвестора, спростивши йому шлях під час збору та оформлення відповідних документів, а не навпаки – демонструвати сутність справжньої бюрократії. От, до прикладу в Америці, на межі населених пунктів, де на планових сміттєзвалищах рентабельно будувати заводи – їх будують. Зрештою, весь непотріб форматують у потреби держави: паливо, енергетику тощо», - зазначив  Василь Щур.

20190622 DSC 3965Та, будучи реалістом, такі наміри в життя втілять хіба-що наші діти, якщо не внуки. Василь Щур пропонує і простіші, хоч і не менш ефективні рішення. «Знову ж таки проблему без втручання законодавчої гілки влади не вирішити. Візьмемо європейський приклад – за кордоном заборонили виробництво одноразового пластикового посуду, пляшок. Чим Вам не вихід? Але це нікому не треба, позаяк народні обранці не живуть у гірських районах і про цю проблему знають хіба-що з екранів телевізорів. Тому ніхто й не лобіює її вирішення», - каже Василь Щур.

Ще один варіант – сортування сміття із подальшим його вивезенням для переробки. «Така практика характерна містам-побратимам Міжгір’я. Гадаю, і в нас можна її започаткувати, але… Правильно – треба приймати відповідний законопроект. В іншому випадку якщо не ми, то наші діти і внуки просто потонуть у смітті», - переконаний Василь Щур.

Ігор АНДРУШЕК,

 

журналіст  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ВІДЕО НОВИНИ

Останні коментарі

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах